Osoby z branży IT wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

Osoby z branży IT wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

Marcin Paterek
06.12.2012 16:40

Na świecie żyje już ponad siedem miliardów ludzi. Część z nich — czy to za sprawą pieniędzy, czy też pozycji, jaką zajmuje w przedsiębiorstwach lub rządach państw — ma wielki wpływ na to, jak żyją pozostali. Na tegorocznej liście najpotężniejszych osób, przygotowanej przez magazyn Forbes, osobistości ze świata IT mają spore znaczenie. W pierwszej pięćdziesiątce znalazło się aż siedem z nich.

Obraz

Według Forbesa najważniejszą osobą z branży technologicznej jest Bill Gates. Założyciel Microsoftu znalazł się na czwartej pozycji, zaraz za Barackiem Obamą, Angelą Merkel i Władimirem Putinem. Co ciekawe, Gates wyprzedza nawet papieża Benedykta XVI, który znalazł się na piątej pozycji. Swój wybór Forbes uzasadnia działalnością charytatywną Gatesa, który od 2000 roku wspólnie z żoną prowadzi fundację Bill & Melinda Gates Foundation. Organizacja szacuje, że dzięki walce z chorobami zakaźnym i polepszeniu warunków sanitarnych w biednych krajach (m.in. poprzez nowatorski projekt toalety), do 2020 r. można uratować życie nawet 8 milionom osób. W ciągu dwunastu lat małżeństwo Gatesów przeznaczyło na ten cel ponad 36 miliardów dolarów.

Dwudzieste miejsce w zestawieniu zajmują ex aequo Sergey Brin i Larry Page, twórcy wyszukiwarki Google. Pięć pozycji dalej znalazł się Mark Zuckerberg, założyciel portalu Facebook, a 27. lokata przypadła Jeffowi Bezosowi, szefowi koncernu Amazon. Z kolei dwaj wielcy rywale — Tim Cook, szef Apple, oraz Steve Ballmer, prezes Microsoftu — znaleźli się odpowiednio na 35. i 46. miejscu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)