Oszukują na odsprzedaży biletów. Można się łatwo nabrać

Policja przestrzega przed zakupem biletów z podejrzanie atrakcyjnych ofert.
Policja przestrzega przed zakupem biletów z podejrzanie atrakcyjnych ofert.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Paweł Maziarz

05.06.2023 12:21, aktual.: 05.06.2023 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oszuści okazują się coraz sprytniejsi. Komenda Miejska Policji w Olsztynie przestrzega przed zakupem biletów z podejrzanie atrakcyjnych ofert - jedna z mieszkanek powiatu ostródzkiego miała w ten sposób stracić swoje pieniądze.

Policjanci opisali sprytne oszustwo, którego ofiarą padła 19-letnia mieszkanka powiatu ostródzkiego. Kobieta chciała zakupić bilety na jedną z imprez odbywających się w Olsztynie, jednak na oficjalnej stronie zostały one już wyprzedane.

Rozwiązaniem miał być zakup dwóch biletów z drugiej ręki. Kobieta umieściła stosowne ogłoszenie na jednym z portali społecznościowych. Na ogłoszenie odpowiedział pewien mężczyzna - zaproponował odsprzedanie trzech biletów za 200 zł i wysłanie ich drogą mailową. Jednocześnie pojawiła się prośba o uregulowanie płatności za bilety za pomocą BLIK-a.

Kobieta przelała pieniądze. Kontakt ze sprzedawcą był utrudniony i dopiero po kilkukrotnym przypominaniu, mężczyzna wysłał numery biletów, które miały posłużyć do wejścia na wydarzenie. Tutaj pojawiły się problemy. 19-latka nie mogła jednak wejść na wydarzenie - dowiedziała się od organizatora, że takie bilety nie widnieją w jego systemach. Sprawa została zgłoszona na policję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Policjanci przestrzegają przed oszustami

Komenda Miejska Policji w Olsztynie przestrzega przed podobnymi próbami oszustwa, szczególnie, że trwa sezon na różnego rodzaju imprezy i coraz więcej osób będzie szukać okazji do zakupu biletów z drugiej ręki. Policjanci podają tutaj trzy podstawowe reguły podczas zakupów:

  • jeśli robimy zakupy przez portale społecznościowe, sprawdzajmy profil osoby, która się z nami kontaktuje, unikajmy transakcji z osobami, których profile założono w ostatnim czasie, możliwie po to, aby wykorzystane zostały przez oszustów;
  • z dużą ostrożnością podchodźmy do sytuacji, gdzie oferowane są bilety w bardzo niskich, promocyjnych cenach. Nie dajmy się zwieść, jeśli ktoś będzie twierdził, że chce odsprzedać tak korzystnie biley;
  • w każdym przypadku możliwości popełnienia przestępstwa lub wykroczenia poinformujmy o tym policję.

Paweł Maziarz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)