Oto akumulator Samsunga S8 Plus – 3500 mAh wystarczy na cały dzień?

Oto akumulator Samsunga S8 Plus – 3500 mAh wystarczy na cały dzień?
Oskar Ziomek

13.03.2017 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do Sieci trafiło właśnie zdjęcie akumulatora, który rzekomo wykorzystany zostanie w Samsungu Galaxy S8+. To jednostka wyprodukowana przez Samsung SDI, czyli tego samego producenta, który odpowiedzialny był za jedną z usterek towarzyszących akumulatorom feralnego Note'a 7. Czy wraz z premierą najnowszego flagowca, Samsung zdoła udowodnić, że znów potrafi tworzyć bezpieczne produkty?

Po tym jak Galaxy Note 7 stał się dla Samsunga prawdopodobnie największą wpadką w historii ze względu na samozapalające się akumulatory, użytkownicy podejrzliwie patrzą na kolejne poczynania producenta, który musi odzyskać ich zaufanie. Najbliższa ku temu okazja, to nadchodząca premiera flagowca Galaxy S8. Nic więc dziwnego, że temat zasilania to jeden z najciekawszych: czy smartfon będzie równie „bombowy” jak Note 7?

źródło: sammobile.com
źródło: sammobile.com

Wszystko wskazuje na to, że (o ile nie było edytowane przez zdolnego grafika), powyższe zdjęcie jest autentyczne. Z widocznych nadrukowanych informacji można wyczytać numer części, który pasowałby do większego z nadchodzących flagowców (modelu S8+), nazwę producenta: Samsung SDI Vietnam, pojemność 3500 mAh oraz datę produkcji: 21 lutego, co wypada na nieco tydzień przed oficjalną datą rozpoczęcia produkcji smartfonów.

Akumulator o pojemności 3500 mAh może budzić wątpliwości. Z jednej strony zachowawcze posunięcie Samsunga w tym zakresie jest zrozumiałe, jednak nie zapominajmy, że Galaxy S8+ ma być wyposażony w aż 6,2-calowy wyświetlacz.

Ten będzie co prawda wykonany w technologii SuperAMOLED, która dobrze oszczędza energię tam gdzie to możliwe, a proporcje najpewniej zbliżone do tych z LG G6, co przełoży się na nieco mniejszą powierzchnię wyświetlacza, ale mimo to trudno zakładać, że urządzenie będzie oferowało ponadprzeciętny czas pracy. Pomocny w jego osiągnięciu okaże się jednak również z pewnością nowy procesor wykonany w technologii 10nm.

Nie zapominajmy, że tegoroczne flagowce muszą pomóc Samsungowi zatrzeć kiepskie wrażenie wywarte nie tylko felernym Note 7. Ostatnio mieliśmy również okazję obserwować pożar w Samsung SDI w Chinach oraz aresztowanie wiceprezesa firmy.

Czy flagowce Galaxy S8 okażą się – w pozytywnym tego słowa znaczeniu – bombowe, przekonamy się już niebawem. Premiera urządzenia zaplanowała została na 29 marca. Miejmy nadzieję, że potem przez rok nie będziemy musieli pisać newsów o sile rażenia akumulatora 3500 mAh.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)