Oto zupełnie nowe BMW serii 3 – samochód naszpikowany technologią

Oto zupełnie nowe BMW serii 3 – samochód naszpikowany technologią

Oto zupełnie nowe BMW serii 3 – samochód naszpikowany technologią
02.10.2018 20:24

Podczas trwających targów motoryzacyjnych w Paryżu pokazana została nowa generacja jednego z najważniejszych modeli BMW. Bawarski producent zaprezentował nową serię 3. Model oznaczony G20 ma zapewniać jeszcze więcej radości z jazdy. Jednak teraz skupimy się wyłącznie na nowych technologiach, których w BMW nie brakuje.

Obraz

Pierwszą dużą zmianą jest nowa odsłona systemu iDrive. Oprogramowanie, które przez wielu uważane jest za najlepsze, otrzymało usprawnienia mające przełożyć się na bardziej intuicyjną obsługę. System BMW 7.0 wygląda też nowocześniej, posiada więcej opcji personalizacji, ale wciąż pozostaje przy bardziej tradycyjnych rozwiązaniach w kwestii obsługi.

Obraz

Do sterowania służy bowiem pokrętło systemu iDrive. Można też korzystać z dotykowego wyświetlacza, ale opcja jest na szczęście tylko dodatkiem. Pojawiły się także gesty w powietrzu, które dostępne są już w serii 7 i 5. Z ich wykorzystaniem można zmienić piosenkę czy poziom głośności. System BMW można jeszcze obsługiwać z poziomu kierownicy i komendami głosowymi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Opcjonalnie analogowe wskaźniki są zastąpione przez 12,3-calowy ekran. Typ wyświetlanych danych jest konfigurowany przez kierowcę. Wyświetlacz może także posłużyć do pokazywania nawigacji wraz z mapą. Główny ekran systemu infotainment umieszczony jest na środku deski rozdzielczej i ma 10,25 cali. Na pokładzie znalazł się także asystent głosowy, który aktywujemy komendą Hej, BMW. Ma on uczyć się preferencji użytkownika, odpowiadać na pytania, a także podawać szczegółowe informacje o pojeździe. Niestety, nie będzie dostępny w języku polskim.

Obraz

Kolejny zestaw nowości ma przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Wreszcie system ostrzegania przed kolizją i wykrywania pieszych z funkcją hamowania jest w wyposażeniu standardowym. Brawo BMW! Opcjonalny system asystujący kierowcy Professional obejmuje aktywny regulator prędkości z funkcją Stop Go, asystenta kierowania i toru jazdy (ułatwia manewrowanie podczas przejazdów przez zwężenia drogi), funkcje ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu i ostrzegania przy zmianie pasa, ochronę przed kolizją boczną i omijanie przeszkód, funkcję ostrzegania przed ruchem w kierunku poprzecznym przy cofaniu, funkcję sygnalizującą brak pierwszeństwa przejazdu i ostrzeżenie przed jazdą pod prąd.

Obraz

BMW wprowadziło także ulepszony zestaw systemów ułatwiających parkowanie i manewrowanie: asystent parkowania z automatycznym wspomaganiem w kierunku wzdłużnym i bocznym przy wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z miejsc parkingowych, asystent cofania, system Park Distance Control i kamera cofania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Rozbudowy doczekały się usługi cyfrowe BMW Connected i BMW ConnectedDrive. Zawsze będzie dostępna najnowsza wersja oprogramowania dzięki zdalnej aktualizacji. Interesująca jest też funkcja BMW Digital Key umożliwiająca dostęp do samochodu i uruchamianie silnika przy pomocy smartfonu.Tak, klasyczny kluczyk nie będzie już potrzebny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)