Oto zupełnie nowy wygląd Google Chrome – ładniejszą przeglądarkę można już testować

Oto zupełnie nowy wygląd Google Chrome – ładniejszą przeglądarkę można już testować

10.07.2018 20:43

Większość usług i mobilnych aplikacji Google przeszło już zmianę wyglądu, otrzymując wytyczne Material Design. Teraz firma zamierza skupić się na przeglądarce internetowej skierowanej na komputery. Google Chrome czekają spore zmiany, które można sprawdzić już teraz.

Przeglądarka Google od wydania pierwszych stabilnych wersji nie otrzymała większych zmian w głównym interfejsie. Twórcy wprowadzali tylko mniejsze usprawnienia. Dopiero teraz, przed 10. urodzinami przeglądarki, które odbędą się 2 września, przygotowano zauważalne odświeżenie interfejsu.

Obraz

Nowy wygląd może już testować każdy zainteresowany użytkownik. Wystarczy pobrać wczesną wersję Chrome’a z kanału testowego Canary. Zmiany dostępne są na Windows i macOS. Dominującym kolorem jest teraz biel. Zniknęły wszystkie ostre krawędzie, zarówno w przypadku kart, jak i prostokątnego paska adresu. Nowe wzornictwo opiera się na zaokrąglonych bokach. Ponadto na Windowsie 10 górny pasek z kartami wykorzystuje elementy wzornictwa Fluent Design, które Microsoft wprowadza do swojego systemu operacyjnego.

Obraz

Testowa wersja Chrome przeszła znaczące zmiany, ale użytkownicy nie powinni mieć problemu z odnalezieniem się. Kluczowe elementy pozostały w tym samym miejscu. Otwarte karty wciąż znajdują się na samej górze, podstawowe przyciski nadal rozmieszczone są po bokach paska adresu. Natomiast ulubione karty niezmiennie możemy przypiąć pod paskiem adresu.

Przeglądarka otrzymała także tryb skierowany dla tabletów i laptopów z ekranami dotykowymi. Można go aktywować na każdym komputerze, nawet jeśli nie posiadamy dotykowego wyświetlacza. W tym celu należy wpisać adres chrome://flags/#top-chrome-md i następnie z dostępnych opcji wybrać Touchable Refresch.

Tryb przeznaczony dla dotykowych ekranów.
Tryb przeznaczony dla dotykowych ekranów.

Nowy wygląd jest obecnie testowany i trafił do wczesnego kanału Canary. Możliwe więc, że na wprowadzenie do stabilnej wersji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Podejrzewa się, że Google oficjalnie zaprezentuje nową wersję Chrome’a w 10. urodziny przeglądarki. W związku z tym, stabilnego wydania należy oczekiwać około września.

Google Chrome znajdziecie w naszej bazie. Przeglądarka dostępna jest na Windowsa i macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)