Outlook już nie wystarcza? Microsoft kupuje kalendarz Sunrise

Outlook już nie wystarcza? Microsoft kupuje kalendarz Sunrise

Outlook już nie wystarcza? Microsoft kupuje kalendarz Sunrise
Paweł Piskurewicz
05.02.2015 12:22

Minęły dwa miesiące od kiedy Microsoft za 200 mln USD przejął aplikację pocztową Acompli, wydaną niedawno pod nazwą Outlook. Jak informuje serwis Techcrunch właśnie przyszła pora na kolejne zakupy, tym razem popularnej aplikacji do obsługi kalendarzy Sunrise.

Kwota transakcji miała wynieść 100 mln USD. Sunrise to rozbudowany kalendarz, który bardzo duży nacisk kładzie na wygląd swoich usług. Obecnie mogą z niego korzystać posiadacze urządzeń z systemami Android, iOS, a także OS X. Istnieje również aplikacja webowa. Aby ułatwić synchronizację kalendarzy oraz ustawień pomiędzy platformami, Sunrise wymaga od nas założenia konta. To za jego pomocą będziemy logowali się do poszczególnych aplikacji.

Wśród wspieranych kalendarzy znajdziemy Google, iCloud, oraz Microsoft Exchange. Kolejną ważną cechą programu jest integracja z innymi usługami. Aplikację oraz dane możemy powiązać z Facebookiem, Twitterem, Linkedinem, Evernotem, Githubem, Trello i kilkoma innym popularnymi serwisami. Dzięki temu wszystkie dane kontaktowe, adresowe, a także informacje o wydarzeniach zbieramy w jednym miejscu.

Obraz

Nie do końca jest pewne jaka przyszłość czeka Sunrise. W przypadku Acompli sprawa była jasna. Microsoft nie dysponował dobrą aplikacją pocztową ani na iOS ani na Androida. Przejmując Acompli zyskał gotowy produkt, w którym wystarczyło zmienić nazwę. Z Sunrise jest inaczej. Kalendarz był od zawsze integralną częścią Outlooka, tak też jest w przypadku poczty na bazie Acompli czy też zapowiedzianej nowej aplikacji dla systemu Windows 10. Jeżeli informacje o zakupie okażą się prawdą, Microsoft zyska przede wszystkim zespół uzdolnionych ludzi, którzy wiedzą jak stworzyć dobry kalendarz zarówno w wersji na desktopy jak i urządzenia mobilne. Sunrise w wersji na Androida oraz iOS możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)