OvuView, Aurora HDR, CotEditor, Mediapurge, Photon – najciekawsze programy tygodnia

OvuView, Aurora HDR, CotEditor, Mediapurge, Photon – najciekawsze programy tygodnia

OvuView, Aurora HDR, CotEditor, Mediapurge, Photon – najciekawsze programy tygodnia
08.10.2016 13:27, aktualizacja: 10.10.2016 11:06

Przedstawiam kolejny przegląd najciekawszych nowości i aktualizacji w naszej bazie programów. Wszystkie pozycje znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać system operacyjny. Warto też śledzić aktualizacje dla wybranych platform.

OvuView

OvuView to aplikacja dla kobiet, polecana przy okazji poniedziałkowego przeglądu przez niektórych z Was. Aplikacja działa w trzech trybach – może podawać przewidywane terminy menstruacji bez podawania dni płodnych, może posłużyć jako pomoc przy konserwatywnych metodach antykoncepcji, może też pomóc przy staraniu się o dziecko.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

OvuView działa w oparciu o metody objawowo-termiczne, jak metoda Rötzera, Billingsa czy Kippleyów. W dzienniczku codziennym należy zapisywać informacje o temperaturze ciała, pozycji szyjki macicy oraz wygląd śluzu. W trybie antykoncepcyjnym lub starania się o dziecko na podstawie tych parametrów obliczony zostanie termin owulacji i „okienko” płodne. W aplikacji znajdują się także porady edukacyjne, pomagające poznać ciało i jego reakcje. O wszystkich istotnych terminach aplikacja może powiadomić. Towarzyszą jej dwa widżety i możliwość zabezpieczenia informacji hasłem. Wykresy można wysyłać pocztą elektroniczną, na przykład do lekarza.

CotEditor

CotEditor to lekki, ale wszechstronny edytor tekstu, kierowany do programistów. Program błyskawicznie się uruchamia i koloruje kod w ponad 50 językach, dzięki czemu świetnie sprawdza się przy drobnych poprawkach programistycznych.

Obraz

Edytor dostał zaawansowane wyszukiwanie, korzystające z systemu wyrażeń regularnych OniGmo. Dzięki temu można znajdować linie z konkretną składnią i przechodzić do linii z powiązanymi fragmentami kodu. Nie zabrakło możliwości sprawdzania znaków z tablicy unikodu i poprawności wyświetlania na ekranie. Jak przystało na edytor dla programistów, CotEditor można rozszerzać własnymi skryptami w Pythonie, AppleScript, Perlu, Ruby, PHP, bashu i JavaScripcie.

SSL ProgramEdit

Użytkownikom Windowsa zaś polecam ProgramEdit – edytor jeszcze prostszy, zapewniający jedynie kolorowanie składni dla kilku języków, wyszukiwanie z użyciem wyrażeń regularnych i łatwy dostęp do tablicy znaków ASCII, która przyda się pracującym z HTML-em.

Obraz

Photon

Photon to zaawansowane narzędzie do robienia zrzutów ekranu i zapisywaniu aktywności jako film. Podobnie jak inne programy tego typu, Photon zagnieżdża się w zasobniku systemowym i czeka na wciśnięcie klawisza PrintScreen. Uruchomiony Photon pozwala wybrać obszar ekranu, który zostanie przechwycony (także elipsą), narysować strzałki, zakreślić tekst, robić adnotacje i tym podobne.

Obraz

Photon ma także ciekawą możliwość przepuszczania liter na zrzutach przez system OCR, który rozpozna tekst.

Z Photona można szybko zapisać lub udostępnić zrobione zrzuty ekranu. Można je zapisać między innymi na dysku w chmurze.

Mediapurge

Mediapurge to program wykonujący kilka określonych zadań. Pozwala on usunąć duplikaty utworów z biblioteki muzycznej, uporządkować pliki w folderach na podstawie tagów IDv3, masowo zmieniać metadane utworów i porównywać biblioteki na kilku dyskach. Każde z tych czterech zadań można wykonać „na próbę” przed uruchomieniem zapisu.

Obraz
Obraz

Program nie jest szczególnie intuicyjny, zwłaszcza że ma interfejs tylko w języku angielskim i niemieckim, ale sprawdza się i doskonale spełnia swoje zadanie.

Aurora HDR 2017

Aurora HDR 2017 to zupełnie nowe wydanie cenionego programu dla fotografów, pracujących z obrazami HDR. Nowa wersja to o wiele szybsze przetwarzanie, zaawansowana redukcja szumu, możliwość przetwarzania wsadowego, zaawansowane mapowanie tonów i sporo poprawek.

Obraz

Warto zainteresować się przede wszystkim nowym narzędziem Polarize, które spektakularnie poprawia niebo. Daje to mniej-więcej taki efekt, jak dobrej jakości filtr polaryzacyjny na obiektywie.

Wersja próbna Aurora HDR znajduje się w naszej bazie programów. Warto przetestować, zwłaszcza że znikł podział na wersję podstawową i Pro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)