Paranoid Android 2017: nowe funkcje, nowe urządzenia i wiele więcej

Paranoid Android 2017: nowe funkcje, nowe urządzenia i wiele więcej

Paranoid Android 2017: nowe funkcje, nowe urządzenia i wiele więcej
12.07.2017 13:04

Rok temu powróciła niegdyś jedna z najpopularniejszych modyfikacji Androida – Paranoid Android. Teraz wydana została nowa wersja, która bazuje na Androidzie Nougat i przynosi pokaźną dawkę zmian. Twórcy dodali nowe funkcje, wsparcie do nowych urządzeń i wiele więcej.

Jedną z nowych funkcji jest Pocket Lock. Wykrywa ona, gdy smartfon znajduje się w kieszeni i zapobiega przypadkowym wciśnięciom przycisków i dotknięciom ekranu. Ma to uchronić przed przypadkowym odblokowaniem czy wyjściem z aktualnie uruchomionej aplikacji. Kolejna nowość, czyli Accidental Touch, ma uchronić przed przypadkowymi naciśnięciami przycisków systemowych podczas korzystania z urządzenia. Koniec z niezamierzonymi wyjściami z gier czy innych aplikacji.

Twórcy Paranoid Android z dumą poinformowali, że do nowej wersji trafia dobrze oceniany odtwarzacz muzyki Shuttle+. Udało się nawiązać współpracę z autorem Shuttle+, co oprócz nowoczesnego odtwarzacza, przynosi także wsparcie dla chociażby Google Cast dla telewizora czy edycje tagów ID3.

Nowa wersja Paranoid Android to także wsparcie dla nowych urządzeń – OnePlus One, OnePlus X oraz Nextbit Robin. Pozostałe, już wcześniej wspierane smartfony, to: Xiaomi Mi5, Nexus 6 i LeEco Le Pro3. Aktualnie trwają pracę nad zapewnieniem wsparcia dla OnePlus 2 i Nexusa 5. Ponadto twórcy chcą zapewnić wsparcie przez AOSPA dla smartfonów Sony Xperia, ale ze względu na ograniczenia muszą ograniczyć się do kilku modeli. Użytkownicy Xperii zostali więc poproszeni o wytypowanie modeli.

Oczywiście Paranoid Android 2017 Release 2 (7.2.0) to także wyeliminowanie wcześniej zgłaszanych błędów i poprawki zwiększające stabilność samej modyfikacji, jak i dostarczanych z nią aplikacji. Paranoid Android dostępny jest do pobrania pod na stronie przedsięwzięcia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)