PC-BSD 7.0

PC-BSD 7.0

Adam Wróblewski
16.09.2008 00:20, aktualizacja: 23.09.2009 14:27

PC-BSD to system stworzony na bazie FreeBSD, w założeniu będący prostym w obsłudze systemem z rodziny BSD, przeznaczonym dla użytkowników biurowych i domowych. Właśnie ukazała się, długo oczekiwana finalna wersja wydania 7.0.

PC-BSD 7.0 bazuje na Free-BSD 7-STABLE, serwer grafiki to Xorg 7.3, a domyślnie oferowanym środowiskiem graficznym jest KDE 4.1.1. Najnowsze wydanie oferuje nową metodę instalacji z DVD, USB, sieci lokalnej, bądź Internetu, wraz z nowymi opcjami konfiguracyjnymi klawiatury oraz zintegrowanymi sterownikami dla kart graficznych NVIDIA i rozszerzonym wsparciem sprzętowym. Wprowadzono wsparcie dla systemów plików ZFS, UFS2, UFS2 i UFS2 z księgowaniem, schedulera (planistę) o nazwie ULE poprawiającego wydajność i responsywność działania systemu. Pojawił się tryb bezpieczny, uruchamiający jedynie serwer X11 w trybie vesa i udoskonalono obsługę komponentów opcjonalnych w aplecie Dodaj / Usuń, dzięki czemu możliwa stała się ich instalacja poprzez Internet.

W porównaniu do bety, udoskonalono wsparcie dla chipsetów graficznych ATI w zakrsie obsługi DRI. Aktualizacji uległ także instalator, który od teraz obsługuje różnego rodzaju znaki specjalne i spacje w hasłach, czy w identyfikatorach bezprzewodowych sieci WiFi (SSID).

Szczegółowe informacje na temat nowej wersji PC-BSD znaleźć można na stronach twórców, na których dostępna jest też pełna lista pakietów i adresy serwerów zwierciadlanych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)