PewDiePie na Twitchu. YouTube'a uśmiercą własne gwiazdy?

PewDiePie na Twitchu. YouTube'a uśmiercą własne gwiazdy?
11.04.2017 15:14
PewDiePie na Twitchu. YouTube'a uśmiercą własne gwiazdy?

W lutym o PewDiePie zrobiło się jeszcze głośniej niż zwykle. Po publikacjach między innymi Wall Street Journal, które podsumowały część jego satyrycznych materiałów, youtuber oskarżony został o antysemityzm i neofaszyzm. To zaś poskutkowało się zerwaniem kontraktów przez sponsorów oraz anulowaniem kolejnego sezonu autorskiego programu PewDiePie na YouTube Red.

PewDiePie finalnie przeprosił za swoje żarty, ale zarzucił także prasie, że artykuły motywowane były chęcią zdyskredytowania czołowego przedstawiciela nowych mediów przez dogorywające wydawnictwa z dłuższą tradycją. W całej sprawie zaskoczeniem mogło być to, że swojej gwiazdy nijak nie próbowało wesprzeć Google. Wręcz przeciwnie, YouTube dołączył do nagonki i anulował współpracę w ramach YouTube Red.

YOUTUBEISOVERPARTY (deleted version)

Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. PewDiePie poinformował w jednym ze swoich filmów, że zamierza nawiązać współpracę z Twitchem, gdzie będzie prowadził cotygodniowy stream Netglow. Nie bez znaczenia jest forma komunikatu. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd YT poinformowała o tym w filmie YOUTUBEISOVERPARTY, który stanowi serię zarzutów wobec serwisu Google.

Jak na ironię, film YOUTUBEISOVERPARTY musiał zostać opublikowany na YouTube drugi raz, stąd dopisek (deleted version). Powodem była decyzja administracji YouTube, w rezultacie której w tym filmie wyłączona została możliwość spieniężania ruchu. Może się zatem okazać, że YouTube to dziś medium, które zrównać można z tradycyjnymi, które przed dwoma miesiącami zaatakowały PewDiePie. Z niepotwierdzonych źródeł, wiemy, że przejście do obozu Twitcha rozważają także inne gwiazdy YouTube'a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)