Photoshop Lightroom 3 beta wydany

Photoshop Lightroom 3 beta wydany

Wojciech Cybulski
22.10.2009 14:50

Adobe udostępniło wszystkim zainteresowanym pierwszą betę programu Photoshop Lightroom 3.

Producent przygotowując trzecią wersję tej popularnej wśród fotografów aplikacji starał się poprawić kilka zasadniczych aspektów funkcjonowania programu. W Photoshop Lightroom 3 udało się udoskonalić m.in. proces importowania i katalogowania zdjęć oraz ich edycję a także zwiększyć wydajność zastosowanych filtrów.

W procesie edycji największą poprawę dostrzec można w działaniu mechanizmów odpowiedzialnych za wyostrzanie i redukcję szumów - efekty ich działania wyglądają teraz bardziej naturalnie. Nowy Lightroom potrafi także synchronizować dane z serwisem Flickr, lepiej radzi sobie z dodawaniem do naszych fotografii znaków wodnych i jest w stanie stworzyć ze zdjęć i muzyki efektowny plik wideo.

Ponadto twórcy Photoshop Lightroom 3 zapewniają, że to nie koniec nowości i finalna wersja programu doczeka się jeszcze kilku ciekawych funkcji. Jest to bardzo cenna informacja dla osób, którym w aplikacji Adobe brakuje choćby mechanizmu rozpoznawania twarzy, geotagowania czy kompleksowego wsparcia dla techniki HDR. Istnieje spora szansa, że przynajmniej część z tych funkcji ostatecznie trafi do nowego Lightroom, którego finalna wersja planowana jest na przyszły rok.

Wersję beta Adobe Photoshop Lightroom 3.0 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)