Picasa Web Albums bez limitu dla małych zdjęć i filmów

Picasa Web Albums bez limitu dla małych zdjęć i filmów

Wojciech Cybulski
05.03.2011 18:33, aktualizacja: 08.03.2011 23:31

Google zmienił reguły dodawania zdjęć do usługi Picasa Web Albums - od teraz niewielkie zdjęcia i krótkie filmy nie są wliczane do limitu danych, który może wykorzystać użytkownik.

Picasa Web Albums jest usługą Google pozwalającą na przechowywanie i udostępnia zdjęć oraz filmów w Sieci. Każdy użytkownik otrzymuje bezpłatnie 1 GB przestrzeni dyskowej, którą może powiększyć wykupując roczną subskrypcję. Jednak dzięki wprowadzonym właśnie zmianom można uniknąć zbyt szybkiego wykorzystania przydzielonego limitu danych. Google zdecydował bowiem, że wszystkie obrazy mniejsze niż 800 pikseli szerokości oraz filmy krótsze niż 15 minut nie będą wpływały na zapełnienie konta. Oznacza to, że każdy może przechowywać nieograniczoną ilość filmów i zdjęć, pod warunkiem, że spełniają one powyższe kryteria. Nowe reguły dotyczą także osób, które wykupiły płatne konto.

Usługa Picasa Web Albums może współpracować z aplikacją Picasa przeznaczoną do ktalogowania i przeglądania zdjęć. Można ją pobrać z naszego portalu w wersjach dla systemów Windows, Mac OS X i Linuksa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)