Pierwszy smartfon z Androidem Q przyłapany w teście wydajności. Oczywiście to Google Pixel

Pierwszy smartfon z Androidem Q przyłapany w teście wydajności. Oczywiście to Google Pixel

22.11.2018 10:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy smartfonów Google wydawanych pod marką Pixel mogą liczyć na naprawdę sprawne wdrażanie aktualizacji oprogramowania. Najpewniej to oni jako pierwsi będą mogli sprawdzić Androida Q, który jest już testowany przez Google, oczywiście na Pixelu 3 XL.

Do premiery następcy Androida 9.0 Pie jeszcze daleka droga. Stabilna wersja może zostać zaprezentowana dopiero we wrześniu 2019 roku. Jednak wcześniej będzie przeprowadzony program testowy. Pierwszy etap obejmie wewnętrzne testy, następnie beta wersja zostanie udostępniona wybranym użytkownikom.

Obraz

Pierwszy smartfon z Androidem Q został przyłapany na stronie Geekbench. Mowa oczywiście o Pixelu 3 XL, który najwidoczniej służy jako platforma testowa. Na smartfonie przeprowadzono test wydajności. Uzyskane wartości – 2404 punktów dla operacji na jednym rdzeniu i 8510 punktów dla operacji wielordzeniowych, zbliżone są do wyników z zainstalowanym Androidem Pie.

Niestety, nie poznaliśmy jeszcze informacji o zmianach mających trafić do Androida Q. Najpewniej zostanie on oznaczony liczbą 10. Patrząc na obecne trendy na rynku smartfonów, można spodziewać się kolejnych rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję. Nowa wersja może się też doczekać usprawnień i optymalizacji, które przełożą się na lepsze zarządzanie pamięcią i pozwolą wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu. Rewolucji w interfejsie nie należy oczekiwać.

Android 9.0 Pie wciąż nie przekroczył 0,1 proc. Źródło: developer.android.com/
Android 9.0 Pie wciąż nie przekroczył 0,1 proc. Źródło: developer.android.com/

Warto zwrócić uwagę na inny problem – Android 9.0 Pie, który został oficjalnie udostępniony w sierpniu, wciąż nie przekroczył 0,1 proc. udziałów. Co więcej, producenci niezbyt śpieszą się z wydaniem aktualizacji i to nawet na topowe modele. Dodatkowo nowe smartfony wciąż sprzedawane są ze starszym Androidem Oreo. Niestety, wszystko wskazuje, że w przypadku Androida Q czeka nas powtórka. Natomiast Project Treble, zapowiadany jako ten, który skończy z fragmentacją, raczej nic nie zmieni w podejściu producentów smartfonów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)