Piractwo rośnie przez pandemię. W UK aż o 60 procent!

Piractwo rośnie przez pandemię. W UK aż o 60 procent!

fot. gonin/Shutterstock
fot. gonin/Shutterstock
27.04.2020 18:35

Okres przymusowej kwarantanny to czas wzmożonego oglądania filmów i seriali. Netflix oraz inne serwisy odnotowują ruch większy niż kiedykolwiek wcześniej. Jednakże tego typu legalne platformy to nie jedyne miejsca, jakie odwiedzają internauci...

Jak donosi The Guardian, badania Ipsos Mori dla Thinkbox wykazały, że w ostatnim tygodniu marca 2020 Brytyjczycy częściej odwiedzali pirackie serwisy z filmami i serialami aż o 57 procent w porównaniu z ostatnim tygodniem lutego.

W sumie w UK strony z nielegalnymi treściami wideo do pobrania odnotowały aż 300 milionów wizyt. Ta niefortunna liczba pokazuje, jak wiele osób potrzebowało jakoś zabić czas.

Jak zauważył Andy Chatterley z firmy analitycznej Muso na każdy wzrost użytkowników usług takich, jak Netflix przypada również znaczny przyrost pirackich serwisów.

Niedawne badania wykazały również, jakiego rodzaju treści przybrały na popularności. Były to przede wszystkim różnego rodzaju komedie, z popularnością większą o 40 procent niż zazwyczaj.

Co więcej rodziny zaczęły oglądać więcej telewizji wspólnie wieczorami. Konsumenci kupowali także częściej treści na żądanie przez dekodery Sky (o 26 procent). Z kolei użycie aplikacji takich, jak Netflix i YouTube na dekoderach Sky wzrosło o 33 procent.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)