PKO Bank Polski oszczędza papier. W czerwcu podpis na ekranie złożysz w 500 oddziałach

PKO Bank Polski oszczędza papier. W czerwcu podpis na ekranie złożysz w 500 oddziałach

PKO Bank Polski inwestuje w dotykowe ekrany dla kolejnych placówek, fot. Getty Images
PKO Bank Polski inwestuje w dotykowe ekrany dla kolejnych placówek, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
08.01.2020 14:04

PKO Bank Polski stawia na "podpis na ekranie", który już wkrótce będzie można wykorzystać w 500 placówkach. Najpopularniejsze operacje mogą być w ten sposób potwierdzane, co pozwala zaoszczędzić papier, a przy okazji automatycznie archiwizować dokumenty.

Możliwość składania podpisu na dotykowym ekranie nie jest nowością. W PKO Banku Polskim już teraz można z takiej opcji korzystać w 56 oddziałach. Podpis na ekranie wystarczy, aby potwierdzić wpłatę i wypłatę gotówki oraz zlecić przelew. Jak informuje PKO, do końca czerwca 2020 roku dotykowe ekrany będą dostępne w 500 oddziałach banku.

– Wdrażane przez nas rozwiązanie skraca czas obsługi (...), a jednocześnie wprowadza w sposób automatyczny pełny elektroniczny obieg dokumentów i pozwala na znaczącą redukcję zużywanego papieru – mówi Bartłomiej Wypchło, dyrektor Departamentu Sieci i Wsparcia Sprzedaży – Naszym celem jest dalsze wzmacnianie wizerunku PKO Banku Polskiego jako instytucji nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie, ale również wprowadzającej proekologiczne rozwiązania. Digitalizacja procesów jest jednym z kluczowych elementów strategii „PKO Bank Przyszłości”.

Klienci korzystający z elektronicznej formy podpisu poprzez ekran dotykowy nie muszą się obawiać braku potwierdzenia takiej operacji. Można je otrzymać na wskazany adres e-mail lub na życzenie w tradycyjnej formie – na papierze. PKO Bank Polski dodaje, że ekrany w oddziałach posłużą także do edukowania klientów w zakresie korzystania z internetowej bankowości.

Aplikację mobilną PKO Banku Polskiego, IKO, można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)