„Płacę z Microsoftem” już w Edge i aplikacjach UWP. Po co komu PayU?

„Płacę z Microsoftem” już w Edge i aplikacjach UWP. Po co komu PayU?

29.03.2017 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zakupy w Windows 10? Nie chodzi oczywiście o kupowanie aplikacjiw Sklepie Windows, własny system płatności marzył sięMicrosoftowi od kilku lat, a niepowodzenia na rynku mobilnym wcalenie przekreśliły tej wizji. Teraz wraz z wydaniem Windows 10Creators Update można powiedzieć, że od strony technicznej firma zRedmond jest na „płacę z Microsoftem” gotowa. Czy gotowy jestrynek?

Nowa wersja przeglądarki Microsoft Edge wbudowanej w nowe Windows10 doczekała się obsługi nowego interfejsu programowania,przeznaczonego do uproszczenia płatności online. API to, wbudowanew silnik EdgeHTML, było już testowane przez członków społecznościWindows Insider od wydania buildu 14986 – i wygląda na całkiemdopracowane, choć niestety póki co działa tylko w StanachZjednoczonych.

Obraz

Sklep internetowy wywołując metody dostępne w microsoftowym APIpłatności uzyskuje (za zgodą użytkownika) dostęp do PortfelaWindows, w którym zawarte są dane niezbędne do realizacjipłatności (numer karty kredytowej, data wygaśnięcia, kodzabezpieczający, imię i nazwisko, adres). Dzięki temu nie trzebawypełniać mozolnie formularzy – płatność odbywa się jednymkliknięciem. Z perspektywy sprzedawcy ważne jest to, że Microsoftnie chce żadnych prowizji za ułatwienie płatności.

Obraz

Interfejs ten nie jest ograniczony tylko do przeglądarki Edge.Będzie z niego mógł skorzystać każdy twórca aplikacjiuniwersalnych (UWP), który chciałby np. wprowadzić u siebiemechanizm mikropłatności czy zakupów w aplikacji. Na łamach blogaBuildingApps inżynierowie Microsoftu pokazują, jak taką integracjęprzeprowadzić.

Co szczególnie istotne, API Microsoftu jest zgodne ze standardemPayment Request API, sklep nie będzie musiał więc korzystać zoddzielnego kodu dla różnych przeglądarek. Kompatybilny interfejsbędzie dostępny np. w Chrome, już w wersji53 przeglądarki mobilnej na Androida Google wprowadziło jegoeksperymentalną obsługę.

Obraz

Rok 2017 może więc okazać się bardzo ciekawy, jeśli chodzi oe-zakupy. Dostępność standardowych metod płatności na wiodącymsystemie operacyjnym na desktopie i wiodącym systemie operacyjnym nasmartfonach otwierają drogę do całkowitego pominięciapośredników, takich jak np. nasze PayU. A powiedzmy sobie szczerze,raczej trudno sobie wyobrazić, by banki i sklepy internetowe uznały,że nie obchodzi ich to, co Microsoft i Google w kwestii płatnościoferują w swoich przeglądarkach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)