PlayStation 5 otrzymało pierwszą aktualizację. Lista zmian jest długa

PlayStation 5 otrzymało pierwszą aktualizację. Lista zmian jest długa

fot. dobreprogramy
fot. dobreprogramy
Arkadiusz Stando
14.04.2021 19:11, aktualizacja: 06.03.2024 21:43

Na oficjalnym blogu PlayStation 5 pojawiła się lista zmian w pierwszej aktualizacji oprogramowania systemowego konsoli. Nowa wersja systemu jest już dostępna do pobrania.

Wśród zmian w oprogramowaniu konsoli Sony pojawia się kilka ważniejszych aspektów, ale zdecydowanie najważniejszym jest wprowadzenie funkcji, która powinna się pojawić już na premierę. PlayStation 5 pozwala już na rozszerzanie pamięci masowej oraz zarządzanie nią. Od teraz możecie podłączyć dysk zewnętrzny kompatybilny z konsolą i przenieść tam dowolne gry lub pliki.

Obraz

Ale w tym rozwiązaniu pewien haczyk. Gier na PlayStation 5 nie odtworzymy z poziomu zewnętrznej pamięci. Na dodatkowym dysku możemy jedynie przetrzymywać dodatkowe gry, ale jeżeli chcemy z nich skorzystać, najpierw muszą znów trafić na wewnętrzny dysk konsoli. To rozwiązanie brzmi absurdalnie, ale dla osób posiadających słabe łącze internetowe może być wręcz zbawienne.

W przyszłości Sony ma umożliwić rozszerzenie pamięci wewnętrznej konsoli PlayStation 5. Jednakże tylko za pośrednictwem dysków podłączanych poprzez złącze M.2. Obecnie Sony informuje jedynie, że pracuje nad tą funkcją i będzie dostępna w przyszłości. Nie znamy żadnych konkretów.

Aktualizacja PlayStation 5 rozwija też funkcje społecznościoweTeraz gracze konsol Sony PS4 oraz PS5 mogą wspólnie korzystać z funkcji Share Play podczas imprez. Użytkownicy sprzętu nowej generacji mogą udostępnić ekran lub pozwolić innym wypróbować grę. Funkcja pozwala także zobaczyć gry, do których można dołączyć poprzez kliknięcie "Poproś o dołączenie".

Obraz
Obraz

Wśród nowości Sony wymienia także ulepszone sterowanie i personalizację konsol

Ulepszone opcje kontroli i personalizacji dla konsol PS5. Mają umożliwiać między innymi szybszy dostęp do ważnych funkcji czy treści, w tym pozwolić na łatwiejsze przełączanie pomiędzy grupami itp. Sony umożliwia także dostosowanie głośności czatu w grze zarówno pod względem naszego mikrofonu jak i głośności innych graczy.

Możemy także: lepiej dostosować bibliotekę gier do własnych preferencji, ustawić przybliżenie ekranu w menu czy ustawić autonagrywanie/zrzut ekranu od wybranego poziomu osiągniętego trofeum (np. tylko od platyny). Pojawiły się też nowe funkcje aplikacji PlayStation dla Androida i iOS. Dodano możliwość zapisywania produktów na liście życzeń, otrzymywania powiadomień o zmianie statusu znajomych oraz statusu naszej konsoli.

Obraz

Wkrótce w apce pojawi się możliwość szukania rozgrywki wieloosobowej. Będziemy mogli także zarządzać pamięcią konsoli PlayStation 5, więc zapewne też przerzucać gry na dysk zewnętrzny z poziomu aplikacji. Aplikacja umożliwi też lepszy pogląd i porównywanie kolekcji trofeów naszej i naszych znajomych.

Obraz

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)