WindowsGrafikaInne programy graficznePNGmicro
PNGmicro ikona

PNGmicro2.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

PNGmicro to program do konwertowania plików PNG w taki sposób, by zajmowały jak najmniej miejsca na dysku. W założeniu działa w oparciu o konwersję bezstratną i pozwala zaoszczędzić nawet do 50% rozmiaru pliku (w większości przypadków 20-40%), ale dla uzyskania jeszcze większego efektu możliwe jest aktywowanie kompresji stratnej. Dostępna jest także możliwość usuwania osadzonego w grafikach profilu kolorów oraz zmiana nazw plików w trakcie kompresji.

Obsługa sprowadza się do przeciągnięcia na obszar roboczy aplikacji plików, które chcemy przetworzyć, a następnie uruchomienia procesu konwersji. Działanie opiera się o preferencje, które można zmienić w ustawieniach (zmienimy je, wysuwając panel z prawej strony interfejsu). Wśród nich najważniejszy jest suwak, którym wskazujemy poziom kompresji, jaki chcemy osiągnąć na edytowanych grafikach. Teoretycznie im jest on wyższy, tym efektywność działania aplikacji dużo większa (co obkupione jest dłuższym czasem oczekiwania na wynik).

W naszym odczuciu wzrost skuteczności kompresji regulowany głównym suwakiem jest dużo mniej wyraźny, niż czas, jaki potrzebny jest do ukończenia procesu – program bardzo efektywnie mniejsza objętość plików już przy drugim i trzecim poziomie (z sześciu dostępnych). Wówczas działa niemal błyskawicznie dla zbiorów kilkunastu grafik, a efekty mogą być naprawdę zadowalające.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań285
Data aktualizacji6 gru 2016
Rozmiar pliku7.45 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
PNGmicro ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)