Po aktualizacji MeeGo deweloperzy odchodzą z Nokii

Po aktualizacji MeeGo deweloperzy odchodzą z Nokii

05.07.2012 11:15, aktualizacja: 05.07.2012 12:43

Od udostępnienia aktualizacji systemu MeeGo minęło zaledwie kilka godzin, kiedy dowiedzieliśmy się, że kluczowi członkowie zespołu rozwijającego ten system odeszli z Nokii. Na czele z kierownikiem projektu, Sotirisem Makyrgiannisem, zamierzają szukać nowych wyzwań.

Najpierw kilka słów o aktualizacji systemu. Wersja PR1.3, która trafiła wczoraj do posiadaczy telefonów N9 i deweloperskiego N950, zawiera ponad 1000 poprawek, które mają sprawić, że korzystanie z telefonu będzie łatwiejsze i zostaną zauważone po dłuższym korzystaniu. Poprawiono między innymi obsługę NFC, Wi-Fi, ustalanie pozycji na mapie w pomieszczeniach zamkniętych, ustawianie ostrości aparatu itp. W tej wersji znalazły się również poprawione aplikacje społecznościowe i odświeżony klient poczty.

Po wydaniu aktualizacji z pracy w Nokii zrezygnował cały zespół odpowiedzialny za modele N770, N800, N810, N900, N950 i N9, a także dołożenie kilku cegiełek do rozwoju Linuksa. Duża część zespołu przenosi sie do firmy CloudBerryTec, gdzie będzie tworzyć aplikacje mobilne, w tym dla MeeGo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)