Po aktualizacji MeeGo deweloperzy odchodzą z Nokii

05.07.2012 11:15, aktual.: 05.07.2012 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od udostępnienia aktualizacji systemu MeeGo minęło zaledwie kilka godzin, kiedy dowiedzieliśmy się, że kluczowi członkowie zespołu rozwijającego ten system odeszli z Nokii. Na czele z kierownikiem projektu, Sotirisem Makyrgiannisem, zamierzają szukać nowych wyzwań.

Najpierw kilka słów o aktualizacji systemu. Wersja PR1.3, która trafiła wczoraj do posiadaczy telefonów N9 i deweloperskiego N950, zawiera ponad 1000 poprawek, które mają sprawić, że korzystanie z telefonu będzie łatwiejsze i zostaną zauważone po dłuższym korzystaniu. Poprawiono między innymi obsługę NFC, Wi-Fi, ustalanie pozycji na mapie w pomieszczeniach zamkniętych, ustawianie ostrości aparatu itp. W tej wersji znalazły się również poprawione aplikacje społecznościowe i odświeżony klient poczty.

Po wydaniu aktualizacji z pracy w Nokii zrezygnował cały zespół odpowiedzialny za modele N770, N800, N810, N900, N950 i N9, a także dołożenie kilku cegiełek do rozwoju Linuksa. Duża część zespołu przenosi sie do firmy CloudBerryTec, gdzie będzie tworzyć aplikacje mobilne, w tym dla MeeGo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (52)
Zobacz także