Po iOS przyszła pora na Androida. Periscope debiutuje w Google Play

Po iOS przyszła pora na Androida. Periscope debiutuje w Google Play

Po iOS przyszła pora na Androida. Periscope debiutuje w Google Play
Paweł Piskurewicz
27.05.2015 11:10

Po blisko dwóch miesiącach od premiery wersji na systemy iOS aplikacja Periscope zawitała do Google Play. Teraz także posiadacze urządzeń z Androidem mogą zabawić się w społecznościowych „reporterów” i śledzić relacje innych użytkowników.

Periscope to nowa usługa od autorów serwisu Twitter i Vine. Dzięki niej możemy w prosty sposób przeprowadzić transmisję na żywo. Wystarczy telefon ze sprawnym aparatem oraz odpowiednie połączenie internetowe. Co istotne, aby śledzić naszą transmisję nie jest niezbędne posiadanie aplikacji. Można ją oglądać z poziomu przeglądarki, jednak widzowie mają wtedy ograniczone możliwości interakcji. Autor może również zdecydować o udostępnieniu transmisji offline, dzięki czemu będzie ona dostępna także po zakończeniu nadawania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dwa miesiące na rynku pokazały, że aplikacja pod względem treści nie różni się zbytnio od innych serwisów społecznościowych. Wśród ciekawych relacji z różnych wydarzeń, znajdziemy całkiem sporo transmisji ze spacerów, jazdy rowerem, spożywania posiłków, czy też innych czynności życiowych. Periscope zdążył już podpaść niektórym nadawcom za nielegalne transmisje z wydarzeń sportowych czy też premierowych odcinków seriali. Przebił się również do mediów, w tym rodzimych. Podczas ostatniej nocy wyborczej użytkownicy tego serwisu mogli oglądać relację prowadzoną przez dziennikarza Jarosława Kuźniara. Periscope już na starcie ma mocną konkurencję w postaci bliźniaczo podobnej usługi Meerkat. O ich popularności zdecyduje zapewne wsparcie świata mediów i celebrytów, którzy skutecznie potrafią zachęcić swoich fanów do skorzystania z konkretnego rozwiązania. Periscope w wersji dla iOS i Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Aby móc z niej skorzystać niezbędne jest posiadanie konta w serwisie Twitter.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)