Pobierz Avasta 2015 i wygraj Nexusa 5

Pobierz Avasta 2015 i wygraj Nexusa 5
Redakcja

21.10.2014 18:10, aktual.: 21.10.2014 22:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z przyjemnością udostępniamy dzisiaj do pobrania stabilne wersje tegorocznych programów zabezpieczających Avast, w tym naturalnie najpopularniejszy w Polsce bezpłatny program antywirusowy Avast Free Antivirus 2015. Jak co roku portal dobreprogramy jest oficjalnym partnerem premiery w Polsce. W związku z tym wspólnie z Avastem zorganizowaliśmy również konkurs, w którym nagrodą główną jest smartfon Nexus 5.

Co takiego znajdziemy w nowej wersji? Większość wprowadzonych nowości nie jest widocznych na pierwszy rzut oka, co nie znaczy, że interfejs nie został w żaden sposób przebudowany. Znajdziemy tu drobne zmiany zarówno kolorystyczne jak i związane z zastosowanym fontem, ale nie wymagają one od przyzwyczajonego użytkownika poznawania pakietu zupełnie na nowo. Znacznie ciekawiej wygląda lista zmian dokonanych w silniku, jak i poszerzenie ochrony oferowanej przez Avasta. Pierwszą z nowości jest moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Przedstawione w klarownej formie wyniki umożliwiają szybkie rozwiązanie znalezionych problemów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kolejną nowością jest inny tryb skanowania o nazwie Smart Scan. Uruchamia on wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie i z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów, jakie zostaną wykryte na komputerze. Skanowanie to obejmuje sprawdzenie krytycznych obszarów systemu operacyjnego, skanowanie używanej sieci, diagnostykę wydajności komputera przy pomocy modułu GrimeFighter, a także sprawdzenie, czy użytkownik korzysta z najnowszego dostępnego oprogramowania. Przed szkodliwymi witrynami zawierającymi wirusy lub próbującymi wyłudzić dane ochroni nas usługa bezpiecznych serwerów nazwana SecureDNS, która została zintegrowana z pakietami ochronnymi. Usługa ta pozwala na ochronę komputera nawet w przypadku przejęcia kontroli nad routerem lub komputerem użytkownika.

Na tym ochrona się jednak nie kończy. Nowe wersje Avasta są w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Producent korzysta z własnego, zatwierdzonego certyfikatu, który jest rozpoznawalny przez najpopularniejsze przeglądarki i który umożliwia przechwytywanie ruchu i jego skanowania na obecność wirusów. Uniemożliwia to atak np. z witryn, które do tej pory były bezpieczne, ale zostały nagle przejęte przez atakujących. Rozwiązanie to zostało zaimplementowane w taki sposób, aby wspierać np. protokół SPDY promowany przez firmę Google, korzystanie z tego typu ochrony nie wiąże się więc ze spadkiem szybkości wczytywania stron. Jeżeli komuś skanowanie ruchu szyfrowanego nie odpowiada, może wyłączyć tę funkcję w ustawieniach pakietu w dowolnym momencie. Dokładniejsze informacje na jej temat można znaleźć w pomocy technicznej wewnątrz aplikacji, która również została rozbudowana: obecnie korzysta ona z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Producent przy okazji wydania edycji 2015 zdecydował się również na być może niewielki, ale jednak bardzo zauważalny krok. Nazwa produktów została zamieniona ze stosowanej przez lata „avast!” na „Avast”. Oczywiście oprogramowanie nadal posiada wszystkie dostępne do tej pory funkcje jak np. SafeZone – wbudowaną bezpieczną przeglądarkę, która zapewnia chronione środowisko do bankowości i zakupów w Internecie, niszczarkę plików, moduł Sandbox pozwalający na wyizolowanie od systemu podejrzanego oprogramowania, a także komponent Software Updater, który zadba o aktualność używanego przez nas oprogramowania. Każda edycja pozwalaja ponadto na integrację z kontem MyAvast oraz czyszczenie przeglądarek z wrażliwych danych.

Wszystkie wydane dzisiaj programy znajdziecie w naszym portalu: darmowy Avast Free Antivirus, poszerzony i dostępny w zastosowaniu komercyjnym Avast Antivirus Pro, rozbudowany m.in. o zaporę Avast Internet Security, a także najbardziej zaawansowany pakiet Avast Premier.

Konkurs

Obraz

Z okazji premiery wspólnie z Avastem przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym nagrodą główną jest smartfon Nexus 5. Dodatkowo w puli nagród znajduje się 50 kluczy licencyjnych na najbardziej rozbudowaną wersję Avast Premier 2015, a także upominki Avasta oraz nasze portalowe gadżety. Tym razem konkurs w społecznościowym duchu realizowany jest na naszym profilu na Facebooku, do którego polubienia zachęcamy i na który odsyłamy po więcej szczegółów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)