Podpisy w Google Grafika – nawet najlepsze nowości nie przywrócą dawnej wygody

Wyszukiwarka Google z depositphotos
Wyszukiwarka Google z depositphotos

13.03.2018 19:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wynikach wyszukiwania w Google Grafika pojawiły się bardziej szczegółowe informacje, które w założeniach mają poprawić jakość usługi. Niestety, to tylko drobna zmiana, a najlepsze narzędzie jakim było Pokaż obraz prawdopodobnie nie powróci.

Na oficjalnym blogu Google pojawił się wpis przedstawiający nowość, która zawitała do wyszukiwarki dostarczającej zdjęcia dopasowane do szukanego hasła. Firma z Mountain View chwali się wprowadzeniem podpisów z tytułami stron źródłowych z której pochodzą wyszukane treści.

W założeniach dodatkowa informacja ma zapewnić szerszy kontekst, dzięki czemu łatwo zorientujemy się, co dokładnie przedstawia obraz i czy witryna może jeszcze zawierać bardziej odpowiednie materiały. Tytuły wyświetlane są tuż po grafiką, nad adresem URL strony.

Obraz

Dzięki tytułom dowiemy się chociażby, że dany owoc nazywa się karambola oraz że jest popularny w Chinach. W tym tygodniu dodatkowe podpisy zdjęć pojawią się u wszystkich w aplikacji Google na Androida i iOS-a oraz w wynikach wyszukiwania prezentowanych w mobilnych przeglądarkach internetowych. Niestety, nowa funkcja mimo iż dostarcza kolejnych szczegółów dotyczących konkretnych wyników wyszukiwania, to nie przywraca jednego z najlepszych narzędzi. Wyszukiwarka wciąż pozostaje mniej użyteczna.

Google wcześniej zepsuło swoją wyszukiwarkę obrazów, czyniąc ją mniej użyteczną dla użytkowników. Oficjalnie nie jest możliwe skorzystanie z funkcji Pokaż obraz, która zapewniała bezpośredni dostęp do obrazów. Jeśli jednak chcecie przywrócić dawną możliwość oraz poznać alternatywne rozwiązania, to zapraszamy do naszego poradnika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)