Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

29.10.2012 20:40

Ciekawi Was ile dokładnie trwa proces uruchamiania systemu Windows na waszym komputerze? Poszukujecie darmowego narzędzia do tworzenia stron internetowych lub chcielibyście sterować swoim programem do odtwarzania multimediów za pośrednictwem gestów ręki? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Aktualne podsumowanie rozpoczniemy od bardzo ciekawego i innowacyjnego narzędzia, jakim niewątpliwie jest Flutter. Umożliwia ono użytkownikowi sterowanie odtwarzaczem plików audio-wideo w systemie Windows 7 za pomocą gestów ręki. Program do poprawnego działania wymaga zainstalowanej w komputerze kamerki internetowej i to właśnie za jej pośrednictwem wykrywa on gesty użytkownika, a następnie interpretuje je wykonując, odpowiadające im operacje w odtwarzaczu multimedialnym (m.in. Windows Media Player, VLC, iTunes, QuickPlayer, Winamp i wielu innych). Twórcy zdefiniowali w narzędziu 3 gesty, pozwalające pauzować/wznawiać oraz przełączać pomiędzy znajdującymi się na liście odtwarzania utworami lub filmami.

To jednak nie koniec nowości. Dla użytkowników, którzy chcieliby spróbować swoich sił w webmasteringu lub poszukują ciekawego i darmowego narzędzia do tworzenia stron internetowych udostępniliśmy edytor CoffeeCup Free HTML Editor. Wśród debiutujących programów pojawiło się także kilka małych, ale użytecznych i wyspecjalizowanych do wykonywania konkretnych zadań narzędzi - Microsoft Desktops, umożliwiający tworzenie wirtualnych pulpitów, BootRacer do precyzyjnego pomiaru czasu ładowania i uruchamiania systemu Windows oraz Dexster Audio Editor, dający możliwość szybkiego i prostego tworzenia oraz edycji plików audio. Swoją uwagę warto również zwrócić na aplikację iResizer, której zadaniem jest inteligentne skalowanie zdjęć, a także usuwanie z ich zbędnych obiektów.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)