Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

04.11.2012 19:20, aktualizacja: 06.11.2012 17:30

Chcielibyście poprawić jakość kolorów i barw w materiałach wideo np. z wakacji? Poszukujecie profesjonalnego oprogramowania do tworzenia i obróbki muzyki lub macie problem z importem klipów wideo w programie Lightworks? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jedną z najciekawszych nowości, które pojawiły się na łamach naszego portalu jest bezpłatne narzędzie EyeFrame Converter. Przeznaczone ono jest do konwersji klipów wideo (również z aparatów EOS) do formatów kompatybilnych z edytorem Lightworks, który w wersji darmowej nie oferuje możliwości importowania zbyt dużej ilości formatów wideo. Z pomocą programu sprawnie przekonwertujemy wideo do formatu Matrox Mpeg2 I-Frame HD, który umożliwi edycję przy użyciu Lightworksa w czasie rzeczywistym. EyeFrame Converter oferuje funkcję tworzenia plików proxy (mniejsza rozdzielczość i bitrate oryginalnych odpowiedników), które umożliwiają znacznie mniej bolesną edycje materiałów wideo. Narzędzie pozwala również na konwertowanie plików wideo do takich formatów jak DNxHD 120, DVCPro100, H264, Matrox I-Frame HD oraz ProRes HQ i 444.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutantów w minionym tygodniu pojawił się rozbudowany i w pełni profesjonalny pakiet do tworzenia i kompleksowej obróbki wszelakiego rodzaju multimediów - CyberLink Director Suite. Wspomnieć należy również o CyberLink AudioDirector, wielofunkcyjnym oprogramowaniu do tworzenia, modyfikowania i nagrywania dźwięków do plików w formacie MPG, MP4, WMV, AVI, 3GP, M2TS i MTS, a także CyberLink ColorDirector, intuicyjnym i precyzyjnym narzędziu do poprawiania jakości kolorów i barw w materiałach wideo. Swoją uwagę warto również zwrócić na niewielkie rozszerzenie Office Tab, które dodaje do poszczególnych aplikacji pakietu Microsoft Office mechanizm kart, identyczny jak ten stosowany w przeglądarkach internetowych.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)