Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

24.11.2012 15:00, aktualizacja: 24.11.2012 21:48

Chcielibyście usprawnić swoją pracę z systemem Windows poprzez zastosowanie w nim mechanizmu kart? Poszukujecie darmowego odtwarzacza multimediów, obsługującego nie tyle standardowe pliki wideo, co również nośniki DVD i Blu-Ray lub jesteście właśnie w trakcie archiwizacji starych zdjęć do postaci cyfrowej? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

350033850845521857

Najciekawszą naszym zdaniem pozycją wśród nowości w tym tygodniu jest odtwarzacz multimediów Light Alloy, który nastawiony jest przede wszystkim na szybkość działania i niewielkie wykorzystanie zasobów systemowych, pozwalając przy tym na odtwarzanie filmów z płyt DVD i Blu-Ray. Do najważniejszych funkcji aplikacji zaliczyć należy obsługę napisów z możliwością określenia przesunięcia czasu, tworzenie list ulubionych multimediów, generowanie zrzutów ekranowych w tym również miniaturek, wyświetlanie szczegółowych informacji na temat plików (m.in. wykorzystane kodeki, rozdzielczość itp.) oraz możliwość sterowania odtwarzaczem za pomocą pilota na podczerwień (WinLIRC). Light Alloy dostarczony jest wraz wbudowanymi kodekami umożliwiającymi odtwarzanie najpopularniejszych formatów audio i wideo.

350033850845652929

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutujących na łamach portalu aplikacji znajdziemy także narzędzie Clover, które rozszerza Eksplorator Windows o obsługę mechanizmu kart znanego z przeglądarek internetowych, ScanSpeeder, umożliwiające jednoczesne przetwarzanie przy użyciu skanera kilku fotografii i zapisywanie każdej z nich do osobnego pliku TIFF i/lub JPEG, oraz avast! BackUp do tworzenia kopii zapasowych danych zarówno na lokalnym dysku twardym jak i w tzw. chmurze. Na uwagę zasługuje również program SpaceSniffer przedstawiający w formie graficznej (tzw. TreeMapy) wszystkie dane zgromadzone na wskazanym dysku twardym komputera, Directory List & Print, z pomocą którego łatwo wydrukujemy i sformatujemy listę zawartości dowolnego folderu na dysku naszego komputera i Master PDF Editor, dający możliwość wygodnego tworzenia oraz edycji dokumentów w formacie PDF i XPS. Wśród debiutantów znalazło się również niewielkie narzędzie StartForDesktop, stworzone przez Grzegorza Skulimowskiego do przywracania klasycznego menu Start na pasku zadań w systemie Windows 8.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)