Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

03.12.2012 21:55

Poszukujecie profesjonalnego oprogramowania do modelowania UML? Chcielibyście stworzyć swój własny kalendarz ze zdjęciami z wakacji lub zaprojektować drzewo genealogiczne swojej rodziny? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Pierwszym i jednym z najciekawszych narzędzi debiutujących w minionym tygodniu na łamach naszego portalu jest DiskBoss, które daje możliwość zarządzania, analizowania oraz monitorowania powierzchni dysków twardych i nośników CD/DVD. Z jego pomocą sprawdzimy które dane zajmują najwięcej miejsca, wyszukamy duplikaty plików oraz usuniemy zbędne komponenty. Program wyposażony został w zestaw przydatnych każdemu użytkownikowi funkcji, które łatwo dostępne są z poziomu przejrzystego interfejsu graficznego. Znajdziemy wśród nich opcje służące do zaawansowanego wyszukiwania plików, z możliwością doboru wielu kryteriów wyszukiwania, analizy zajętości nośnika danych, wyszukiwania duplikatów plików, a także usuwania zawartości m.in. cache'u przeglądarki internetowej, danych tymczasowych gromadzonych przez działające w systemie aplikacje, pliki cookies i inne. Nie zabrakło również narzędzia do synchronizacji danych, które daje nam możliwość łatwego tworzenia kopii zapasowych cennych dla nas dokumentów, zdjęć itp.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutantów znalazła się również darmowa aplikacja do projektowania kalendarzy Calme, narzędzie umożliwiające blokowanie dostępu do komputera podczas naszej nieobecności Eusing Maze Lock oraz GenoPro, program do budowy graficznych drzew genealogicznych w postaci genogramów wyposażony w mechanizm tworzenia tabelarycznych raportów i statystyk na temat rodziny. Dla nieco bardziej doświadczonych użytkowników i administratorów przygotowaliśmy narzędzie Registrar Registry Manager, pozwalające na zaawansowaną edycję rejestru systemu Windows. Z kolei osoby zajmujące się tworzeniem oprogramowania na różnych jego etapach z pewnością ucieszy oprogramowanie Enterprise Architect, służące do analizy i projektowania oprogramowania przy użyciu języka UML.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)