Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

09.12.2012 16:25

Chcielibyście zarządzać swoimi wirtualnymi dyskami w usługach SkyDrive, Dropbox, GoogleDrive, Box lub SugarSync z poziomu jednej aplikacji? Poszukujecie narzędzia, z pomocą którego usuniecie z przeglądarki internetowej zbędne dodatki i paski narzędziowe? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jedną z najciekawszych nowości, jakie pojawiły się na łamach portalu w tym tygodniu jest narzędzie do autoringu płyt CD, DVD i Blu-Ray o nazwie CyberLink PowerProducer, pozwalające użytkownikowi na kompleksowy montaż materiału wideo, jego wygodną edycję oraz nagranie gotowego projektu na nośnik. Podstawowym składnikiem oprogramowania jest narzędzie do montażu, z pomocą którego stworzymy własną produkcję wideo w formacie Blu-Ray, DVD Video, AVCHD, AVREC lub Video CD. Umożliwia ono import do projektu dowolnych plików wideo, zdjęć oraz scen z istniejącego już nośnika z filmem. Program pozwala również na bezpośrednie rejestrowanie obrazu z podłączonej do komputera kamery internetowej. Do dyspozycji użytkownika pozostają funkcje, umożliwiające edycję wczytanych plików wideo, tworzenie pokazu slajdów ze zbioru zdjęć, a także dostosowywanie wielu jego podstawowych parametrów (m.in. czas wyświetlania, rodzaj i szybkość przejść), kreowanie menu dla płyty oraz zarządzanie rozdziałami.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Swoją uwagę warto zwrócić na darmowe i bardzo proste w obsłudze środowisko programistyczne Falcon C++ oraz edytor tekstu PilotEdit Lite, który doskonale radzi sobie z obsługą dużych plików o rozmiarze nawet 10GB. Wśród debiutantów znalazło się również niewielkie narzędzie Toolbar Cleaner do usuwania z przeglądarek internetowych zbędnych rozszerzeń i pasków narzędziowych (toolbarów), a także CarotDAV, pozwalające obsługiwać wiele wirtualnych dysków z poziomu jednej aplikacji. Dla użytkowników chcących dowiedzieć się więcej o zainstalowanych w ich komputerach napędach optycznych udostępniliśmy program DVDInfoPro.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)