Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

05.01.2013 20:15

Poszukujecie narzędzia, które pomogłoby przy dostrajaniu fortepianu? Chcielibyście zaprojektować interfejs graficzny dla swojej aplikacji lub strony internetowej, a może szukacie rozwiązania, które pozwoli uruchomić na domowym komputerze własny serwer WWW? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Pierwszym i jednym z najciekawszych narzędzi debiutujących w minionym tygodniu na łamach naszego portalu jest darmowe oprogramowanie antywirusowe Bitdefender Antivirus Free Edition. Działa ono z wykorzystaniem technologii tzw. chmury, charakteryzując się przy tym niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe i oferując skuteczną ochronę przed wirusami. Co istotne, oprogramowanie potrafi również pracować w trybie offline, w którym to wykorzystuje zapisane lokalnie na dysku twardym bazy sygnatur. Bitdefender Antivirus Free Edition oferuje moduł ochrony systemu w czasie rzeczywistym, a także skupia w sobie zaawansowane mechanizmy ochrony proaktywnej do wykrywania jeszcze nieznanych zagrożeń, technologię heurystyczną, monitorującą wszystkie aplikacje, które chcą uzyskać dostęp do usług sieciowych (w tym Internetu), moduł do skanowania odwiedzanych stron WWW pod kątem występowania na nich szkodliwych komponentów oraz zabezpieczania przed trudnymi do zidentyfikowania i usunięcia rootkitami. Na uwagę zasługuje również technologia Early Boot Scanning, skanująca system operacyjny w trakcie jego uruchamiania.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutantów znalazł się m.in. darmowy pakiet webowy WampServer do uruchamiania na komputerze własnego serwera WWW, aplikacja kliencka Origin umożliwiająca kupowanie i pobieranie gier EA, narzędzie Freemake Youtube Mp3 Converter do pobierania i konwertowania klipów z YouTube do formatu Mp3 oraz Pencil przeznaczone do tworzenia wizualizacji prototypowych interfejsów graficznych stron internetowych, programów itp. Na uwagę zasługuje również minimalistyczny odtwarzacz plików muzycznych GOM Audio, aplikacja do oglądania filmów DVD DVD X Player i jedno z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych nośników DVD-Video o nazwie CloneDVD. Nowością jest także niewielki emulator keyboarda Little Piano oraz aplikacja przeznaczona do szybkiego i skutecznego dostrajania fortepianu Dirk's Piano Tuner.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)