Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

13.01.2013 00:05, aktualizacja: 13.01.2013 09:27

Zastanawiacie się jak stworzyć ebooka, którego można by wygodnie otworzyć na smartfonie lub tablecie? Poszukujecie wygodnego narzędzia do konwertowania muzyki lub synchronizacji plików z usługą Box? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jedną z najciekawszych aplikacji, które pojawiły się ostatnio na naszym portalu jest streamWriter. Pozwala ona nie tyle na odtwarzanie internetowych stacji radiowych, ale również na zapisywanie strumieni z dźwiękiem do plików MP3/ACC. Pogram daje dostęp do audycji internetowych nadawanych przez ponad 10 tys. radiostacji z całego świata, oferując przy tym funkcje, których nie powstydziłyby się nawet komercyjne rozwiązania. Odtwarzacz poza standardowymi opcjami kreowania listy ulubionych stacji, wbudowanej wyszukiwarki itp., wyposażony został również w mechanizmy, pozwalające m.in. na jednoczesne zapisywanie strumieni z różnych źródeł. Wśród godnych uwagi rozwiązań, z którymi spotkamy się w programie streamWriter wymienić należy także opcje rejestracji wybranych utworów na życzenie, gdy te zostaną zagrane w radiu, ciekawą funkcję pomijania reklam w trakcie zapisu strumienia oraz autouzupełniania tagów w nagranych utworach.

Obraz

Wśród debiutantów znalazł się również edytor ebooków Namo eBookEditor, umożliwiający wygodne kreowanie publikacji w formie elektronicznej dla smartfonów i tabletów, konwerter plików audio AUDIOzilla-Audio-Converter oraz My Audio Cutter, służący do dzielenia piosenek na części. Swoją uwagę skupić warto także na zestawie filtrów i kodeków LAV Filters, narzędziu To SRT Converter do konwersji napisów do formatu SRT, wirtualnym pianinie KB Piano i aplikacji klienckiej Box Sync do synchronizowania danych pomiędzy komputerem a zewnętrznymi serwerami usługi Box. Nie zabrakło również narzędzi nieco bardziej specjalistycznych, wśród których wymienić należy program A posteriori do sporządzania różnego rodzaju raportów i analiz oraz system kadrowo-płacowy MAGNETIC.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)