Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

21.01.2013 10:00

Poszukujecie skutecznego i szybkiego narzędzia do odzyskiwania danych? Chcielibyście zwirtualizować ulubione programy i uruchamiać je na dowolnym komputerze bez konieczności instalacji? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jedną z najciekawszych nowości minionego tygodnia jest narzędzie Volume2, stanowiące doskonały zamiennik dla systemowego mechanizmu do zarządzania głośnością dźwięku, który daje możliwość regulacji głośności przy użyciu myszki, klawiatury oraz specjalnego paska ulokowanego przy krawędzi ekranu. Program wyposażony został w bogaty zestaw funkcji i opcji konfiguracyjnych, których próżno szukać w jego systemowym odpowiedniku. Pozwala on definiować m.in. szybkość i czułość regulacji, przyciski myszki oraz klawisze odpowiedzialne za zmianę głośności, a także harmonogram zadań, zgodnie z którym głośność będzie automatycznie zmieniana o wyznaczonej porze. Ogromnym atutem aplikacji jest wyświetlanie na ekranie dodatkowego wskaźnika poziomu głośności. Jego wygląd, położenie na ekranie itp. konfigurowane mogą być w oknie programu. Do dyspozycji użytkownika oddano zestaw kilkunastu naprawdę ciekawych motywów (skórek) z pośród których każdy znajdzie odpowiedni wygląd dla własnych preferencji.

Obraz

Wśród nowości w naszej bazie znalazło się także skuteczne i szybkie narzędzie do odzyskiwania danych Auslogics File Recovery, niewielka aplikacja do wirtualizacji Evalaze Free Edition oraz program Music Label do katalogowania multimediów. Dla programistów i webmasterów udostępniliśmy środowisko IDE Visual Studio 2012 Express for Windows Desktop, narzędzie Database Browser umożliwiające wygodne zarządzanie bazami danych, rozbudowany edytor CSS/HTML/XHTML TopStyle i prostą aplikację do projektowania stron WWW o nazwie Website Realizer. Warto także zainteresować się klientami SSH/Telnet PuTTY Tray i KiTTY oraz niewielkimi, ale użytecznymi aplikacjami do przechwytywania obrazu - Free Screen Capturer i Yawcam.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)