Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

16.02.2013 16:15, aktualizacja: 16.02.2013 18:48

Zastanawiacie się jak stworzyć efektowny wygaszacz ekranu z własnych zdjęć? Chcielibyście szybko i wygodnie wymieniać dane pomiędzy komputerami w sieci lub usunąć z systemu pozostałości po startych sterownikach? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Pierwszym i jednym z najciekawszych narzędzi debiutujących w minionym tygodniu na łamach naszego portalu jest Active Presenter. Umożliwia ono tworzenie wszelakiego rodzaju prezentacji, szkoleń i symulacji, oferując przy tym bogaty zestaw funkcji pozwalających wzbogacić projekt m.in. o dodatkowe obiekty graficzne, interaktywne elementy itp. Program daje możliwość nagrywania wskazanego przez użytkownika obszaru ekranu, przechwytywanie obrazu z odtwarzanych filmów lub strumieniowych materiałów wideo, importowanie prezentacji z aplikacji PowerPoint, a także kreowanie standardowych materiałów demonstracyjnych z wykorzystaniem slajdów. Active Presenter pozwala również na dogrywanie do prezentacji narratora oraz wczytywanie przygotowanego wcześniej podkładu dźwiękowego w formacie MP3, OGG, WMA i WAV. Do naszej dyspozycji pozostaje dodatkowo wiele funkcji, pozwalających wzbogacać tworzone prezentacje o kształty, napisy, podświetlenie, światło punktowe itp. Użytkownik posiada możliwość edycji ścieżki kursora oraz wzbogacanie projektu o interaktywne elementy, przydatne podczas tworzenia np. szkoleń czy quizów. Wśród tych ostatnich znajdziemy m.in. takie pozycje jak kliknięcie myszką, najechanie kursorem, naciśnięcie klawisza lub pole tekstowe.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Swoją uwagę warto skupić także na narzędziu Driver Fusion, które pomoże nam usunąć z systemu pozostałości po nieaktualnych sterownikach, Filedrop, służącym do wygodnej wymiany plików w sieci lokalnej lub WiFi, WebSite-Watcher do monitorowania zmian jakie zachodzą na wybranych stronach internetowych oraz A+ Folder Locker Free Edition, umożliwiające ochronę prywatnych danych. Nowością w naszej bazie oprogramowania jest również program Animated Screensaver Maker, dający możliwość tworzenia ciekawych wygaszaczy ekranu, Text Deduplicator Plus mający za zadanie usuwanie duplikujących się wyrażeń w plikach tekstowych, Memory Washer zwiększający ilość pamięci operacyjnej w komputerze i narzędzie do wykonywania pełnych kopii zapasowych systemu Keriver 1-Click Restore Free. Osoby chcące przetestować wydajność swojego komputera zainteresować się powinny benchmarkiem Unigine Valley Benchmark.

Na liście debiutantów znajdziemy dodatkowo niewielką aplikację WinMetro wprowadzającą interfejs Modern UI w starszych edycjach Windowsa, Outlook on the Desktop, wyświetlającą dane z klienta pocztowego Outlook na pulpicie systemowym, wtyczkę PSD Codec dodająca możliwość podglądu plików PSD i PSB w systemie Windows oraz Netbook Optimizer, które oferuje wiele możliwości przydatnych każdemu użytkownikowi przenośnego mini komputera i zwiększa jego wydajność. Nie zabrakło również kolejnego narzędzia do optymalizacji Windows 8 o nazwie Tweak-8, Audio DVD Creator, z pomocą którego stworzymy płytę DVD z muzyką kompatybilną z każdym odtwarzaczem DVD i ZenKEY z poziomu którego sterować możemy wieloma zadaniami oraz aplikacjami w środowisku operacyjnym. Dla posiadaczy urządzeń mobilnych z systemem iOS udostępniliśmy program PhoneClean.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)