Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

03.03.2013 10:10

Poszukujecie lekkiego i szybkiego czytnika RSS/Atom? Chcielibyście sprawnie wysyłać wiadomości elektroniczne do wielu adresatów jednocześnie lub zapisać swoją rozmowę na Skypie? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jedną z najciekawszych naszym zdaniem pozycji wśród nowości w tym tygodniu jest przeglądarka internetowa Internet Explorer 10 dla systemów Windows 7 i Windows Server 2008. Może w porównaniu do poprzednika nie znajdziemy w niej wielu zmian w interfejsie graficznym, ale za to twórcy skupili się na takich aspektach jak wydajność i szersze wsparcie dla nadchodzącego standardu HTML5. Nowa odsłona przeglądarki Microsoftu to kolejny krok w stronę lepszego wsparcia dla takich technologii webowych jak HTML5 i CSS3. Wprowadzano w niej m.in. implementację web sockets, CSS3 Multi-column Layout, CSS3 Grid Layout, CSS3 Flexible Box Layout, CSS3 Gradients oraz ES5 Strict Mode. Szybkość i wydajność przeglądarki poprawiono dodatkowo dzięki ulepszeniu silnika JavaScript. Wśród nowości znalazł się również mechanizm sprawdzania pisowni z opcją personalizacji słownika oraz technologia ochrony przed śledzeniem (Do-not-track), pozwalającą na blokowanie stronom WWW możliwości gromadzenia informacji o wizytach i aktywności użytkownika.

Obraz

Wśród nowości w naszej bazie znalazła się także niewielka przeglądarka grafiki Imagine, aplikacja ClipMon przeznaczona do monitorowania schowka systemowego, narzędzie Windows Screen Capture Tool do wykonywania zrzutów ekranowych oraz Junkware Removal Tool, umożliwiające usuwanie niechcianych programów, toolbarów i obiektów BHO z systemu Windows. Lista debiutantów obejmuje również ciekawy czytnik RSS/Atom QuiteRSS, zestaw kodeków i filtrów audio/wideo Windows 8 Codec Pack, niewielki zestaw narzędzi Internet Explorer 10 Blocker Toolkit, pozwalający zablokować automatyczną instalację (aktualizację) przeglądarki Internet Explorer do najnowszej dziesiątej wersji, a także niezwykle prosty w obsłudze serwer WWW Home Web Server. Swoją uwagę zwrócić warto również na udostępnione przez nas oprogramowanie firmy Wondershare - tj. Fantashow, Video Editor, Dr.Fone i MobileTrans. Nowością jest także aplikacja GroupMail Free Edition do przygotowywania i wysyłania biuletynów, newsletterów, ulotek reklamowych oraz Free Video Call Recorder for Skype, służąca do rejestrowania i zapisywania na dysku komputera ścieżki audio/wideo z rozmów prowadzonych przez użytkownika przy użyciu komunikatora Skype.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)