Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

24.03.2013 10:10

Szukacie odpowiedniej przeglądarki internetowej dla swojej pociechy? Zastanawiacie się jak sprawdzić aktywność sieciową wszystkich działających w systemie procesów lub w jaki sposób odzyskać hasła do sieci WiFi? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

350036620713551809

Pierwszym i naszym zdaniem najciekawszym programem, który pojawił się na łamach portalu w minionym tygodniu jest VinylStudio. Narzędzie to służy do kompleksowego przetwarzania dźwięku analogowego do postaci cyfrowej. Przy jego użyciu z powodzeniem przekonwertujemy nagrania z kaset magnetofonowych lub płyt winylowych do plików w formacie AIFF, FLAC, MP3, OGG lub WAV. VinylStudio wyposażony został we wszystkie niezbędne funkcje pozwalające nie tylko przechwycić i zapisać sygnał audio, ale również podzielić nagraną ścieżkę dźwiękową na części oraz usunąć z niej wszystkie niechciane odgłosy. Do dyspozycji użytkownika poza rejestratorem audio oddano wbudowany edytor do podziału nagrania na pojedyncze utwory oraz narzędzie do "oczyszczania" dźwięku z wszelakiego rodzaju pisków, szumów i trzasków. Zaletą VinylStudio jest prosta obsługa oraz bogata funkcjonalność, na którą składa się także możliwość konfiguracji wielu atrybutów przetwarzanych materiałów, automatycznego kreowania albumów na podstawie zdefiniowanych przez użytkownika danych, wypalania przetworzonych utworów na płyty CD (obsługiwane typy kompilacji to Audio CD oraz nośniki CD lub DVD z plikami MP3) i przesyłania nagrań do przenośnych odtwarzaczy. Narzędzie wyposażone zostało również w edytor tagów z funkcją pobierania informacji z internetowych baz danych - TrackType, Music Brainz, Discogs oraz Amazon.

350036620713682881

Na tym nowości się nie kończą. Wśród debiutantów znalazło się także niewielkie narzędzie służące do monitorowania i analizowania aktywności w sieci wszystkich uruchomionych w systemie procesów Proc Net Monitor, prosty kompresor plików CoffeeZip, program do zgrywania ścieżki dźwiękowej z płyt Audio CD 3nity Audio CD Extractor, narzędzie do zabezpieczania komputera przed keyloggerami Zemana AntiLogger Free oraz stworzona z myślą o najmłodszych przeglądarka internetowa BeSt. Swoją uwagę zwrócić warto również na menedżer plików Just Manager, emulator napędów CD/DVD/BD WinCDEmu, narzędzie do testowania wydajności napędów optycznych Opti Drive Control i organizer osobisty TaskUnifier. Na liście nowości znalazło się dodatkowo narzędzie Wipe do ochrony prywatności użytkownika i Puran Registry Cleaner do oczyszczania rejestru systemowego ze zbędnych wpisów, aplikacja Start Menu 7, dająca możliwość zastąpienie systemowego paska zadań jego nieco bardziej funkcjonalnym odpowiednikiem oraz program Kiwi System Info dostarczający szczegółowe informacje o na temat systemu operacyjnego, zainstalowanych programów oraz podzespołów znajdujących się w komputerze. Nie zabrakło również kilku innych, niewielkich narzędzi do odzyskiwania haseł - Outlook Password Decryptor, IE Password Decryptor i WiFi Password Decryptor. Dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą udostępniliśmy niewielką aplikację Kasa do wspomagania działających w obrębie przedsiębiorstwa kas, która umożliwia sprawną ewidencję dokumentów sprzedażowych, gromadzenie informacji o kontrahentach czy też tworzenie raportów kasowych.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)