Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

06.04.2013 19:08, aktual.: 08.04.2013 11:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szukacie oprogramowania, z pomocą którego Wasza pociecha nauczy się podstaw programowania? Chcielibyście na bazie posiadanych materiałów wideo stworzyć ciekawe efekty slow motion lub zabezpieczyć prywatne zdjęcia przed innymi użytkownikami komputera? Jeśli tak, sprawdźcie pozycje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Najciekawszą naszym zdaniem pozycją wśród nowości w tym tygodniu jest UniPDF, prosty, a zarazem skuteczny konwerter dokumentów PDF do formatów DOC, RTF, JPG, PNG, BMP, TIF, GIF, PCX, TGA, HTML i TXT. Program daje możliwość zmiany formatu zarówno pojedynczych plików PDF oraz całych ich zbiorów, potrafiąc przy tym pracować w trybie wsadowym. Przekonwertowane przy jego użyciu dokumenty cechują się wysoką zgodnością z oryginałem, w większości przypadków zachowany jest pierwotny układ oraz zastosowane formatowanie tekstu. UniPDF bardzo dobrze radzi sobie także z plikami PDF, które zawierają różnego rodzaju grafikę, zdjęcia itp. Konwerter potrafi pracować z dokumentami w wielu językach - w tym również polskim. Nie stanowi dla niego problemu konwersja plików PDF, zawierających polskie znaki. Zaletą UniPDF jest szybkość działania, chociaż czas potrzebny na zmianę formatu dokumentu uzależniony jest od ilości jego stron.

Obraz

To jednak nie koniec nowości. Na liście debiutujących aplikacji w naszej bazie znalazł się rejestrator dźwięku Moo0 Voice Recorder, przeglądarka grafiki Helicon Photo Safe, przeglądarka internetowa Superbird oraz narzędzie do edycji plików dźwiękowych Free Audio Editor i Win8Starter, pozwalające przywrócić menu Start w systemie Windows 8. Dla amatorów montażu wideo udostępniliśmy programy Magic Bullet Denoiser do odszumiania obrazu, Magic Bullet Instant HD do upscalowania materiałów wideo do wyższych rozdzielczości, a także Twixtor i slowmoVideo, umożliwiające tworzenie efektów slow motion. Swoją uwagę zwrócić również warto na narzędzie Sothink Movie DVD Maker oraz AnvSoft Movie DVD Maker do edycji i authoringu własnych filmików, Sothink Logo Maker Pro pozwalające łatwo tworzyć własne logotypy, organizera osobistego ToDoList, a także środowisko edukacyjne dla młodszych użytkowników komputera RoboMind, z pomocą którego przyswoją oni sobie podstawy programowania, ale nie tylko. Nie zabrakło również specjalistycznego, ale bardzo prostego w obsłudze programu GPS Track Editor do podglądu i edycji ścieżek GPS zapisanych m.in. przez smartfony lub tablety.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)