Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

28.04.2013 11:20, aktualizacja: 28.04.2013 12:27

Poszukujecie prostego i ważne darmowego narzędzia do odzyskiwania danych? Chcielibyście oczyścić nowy komputer ze zbędnego oprogramowania lub stworzyć ze swoich zdjęć efektowny kolaż? Jeśli tak, sprawdźcie pozycje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Najciekawszą naszym zdaniem pozycją wśród nowości w tym tygodniu jest pakiet narzędzi Wise Care 365 Free do ochrony prywatności użytkownika i optymalizacji systemu operacyjnego. Sprawdza on cały komputer w poszukiwaniu różnych elementów, które wymagają optymalizacji lub sprawiają potencjalne problemy z bezpieczeństwem podczas korzystania z komputera. Wise Care 365 Free czyści, defragmentuje i optymalizuje rejestr systemowy, a także całkowicie usuwa prywatne dane użytkownika, aby uniemożliwić ich późniejsze odzyskanie przez inne wyspecjalizowane narzędzia. Poza tym zwiększa stabilność i przyśpiesza uruchamianie systemu operacyjnego. Znajdziemy w nim również specjalne moduły do oczyszczania dysku twardego z nieużywanych i niepotrzebnych plików oraz z wszelkich śladów aktywności użytkownika (historia przeglądanych witryn internetowych, ostatnio otwierane dokumenty itp.). Wise Care 365 Free defragmentuje wszystkie utworzone partycje systemowe i zarządza pamięcią operacyjną.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutantów znajdziemy proste i skuteczne narzędzie FreeUndelete do odzyskiwania utraconych danych, nakładkę TinyWall na zaporę sieciową systemu Windows, emulator wirtualnych napędów CD/DVD/Blu-ray o nazwie VirtualDVD, a także aplikację graficzną Collagerator, umożliwiającą wygodne tworzenie efektu kolażu z wykorzystaniem dowolnych fotografii użytkownika. Swoją uwagę warto również zwrócić na zaawansowane narzędzie do odinstalowywania oprogramowania Absolute Uninstaller, bardzo prosty w obsłudze konwerter MediaHuman Audio Converter, program PC Decrapifier do usuwania crapware z nowych komputerów oraz narzędzie Universal Extractor służące do dekompresji i wyodrębniania plików z wielu najpopularniejszych typów archiwów oraz instalatorów. Dla czytelników prowadzących własną działalność gospodarczą udostępniliśmy aplikacje DuoKomp Księga Podatkowa 2013 i DuoKomp Delegacje.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)