Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

11.05.2013 18:35

Poszukujecie prostych narzędzi graficznych, z pomocą których uatrakcyjnicie zdjęcia z długiego majowego weekendu? Chcielibyście odzyskać przypadkowo usunięte dane? Jeśli tak, sprawdźcie pozycje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jedną z najciekawszych naszym zdaniem pozycji wśród nowości w tym tygodniu jest komunikator internetowy Viber, będący konkurentem dla Skype'a i WhatsApp. Bazuje on na protokole VoIP i stworzony został jako darmowa alternatywa dla standardowych sposobów komunikacji przy użyciu telefonów komórkowych czy smartfonów. Charakteryzuje się prostym oraz przejrzystym interfejsem graficznym, umożliwiając użytkownikowi prowadzenie rozmów tekstowych, głosowych czy też wideo. Korzystanie z komunikatora przypomina w znacznym stopniu używanie standardowego telefonu. Nawiązywanie połączeń pomiędzy użytkownikami nie odbywa się z wykorzystaniem nazw kont (jak np. w Skype) a przy użyciu prawdziwych numerów telefonów, które użyte zostały podczas tworzenia i aktywacji własnego profilu. Przykładowo przy użyciu Viber komunikować możemy się zgodnie z schematami komputer-komputer, komputer-telefon, telefon-telefon, a wszystko co jest wymagane to połączenie internetowe (np. WiFi czy 3G).

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutujących na łamach portalu aplikacji znajdziemy także bezpłatny menedżer plików Better Explorer, który z powodzeniem zastąpić mógłby klasyczny Eksplorator w Windows 7/8, kierowaną do użytkowników domowych zaporę sieciową FortKnox Personal Firewall, skuteczne narzędzie SpyBHORemover do wykrywania i usuwania z przeglądarki Internet Explorer zbędnych dodatków określanych mianem BHO (Browser Helper Objects) oraz profesjonalny edytor Xara Web Designer, umożliwiający szybkie i wygodne tworzenie stron WWW już od etapu przygotowywania grafik po proces kodowania i publikowania strony online. Swoją uwagę zwrócić również warto na zestaw kodeków Matrox VFW Software Codecs umożliwiających odtwarzanie i renderowanie materiałów wideo stworzonych w formacie Matrox AVI, narzędzie Undela do odzyskiwania danych z dysków twardych oraz nośników wymiennych SD, CF, MS, MMC, Flash Card i USB, skaner antywirusowy Ashampoo Virus Quickscan Free, umożliwiający wyszukiwanie różnego rodzaju złośliwego oprogramowania, a także prosty program do obróbki plików graficznych ProXmedia Edytor Zdjęć PRO. Dla amatorów obróbki zdjęć cyfrowych udostępniliśmy niewielkie narzędzia graficzne XnSketch oraz XnRetro.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)