Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

26.05.2013 18:20

Poszukujecie narzędzia, które pozwoli wygodnie zarządzać zmiennymi środowiskowymi w systemie Windows? Chcielibyście zabezpieczyć poufne dane przed ich kradzieżą lub skorzystać na komputerze z darmowych czcionek Google Fonts? Jeśli tak, sprawdźcie pozycje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jedną z najciekawszych naszym zdaniem pozycji wśród nowości w tym tygodniu jest bezpłatny i charakteryzujący się dużą skutecznością skaner antywirusowy Panda Cloud Cleaner. Bazuje on na działającej w chmurze technologii Collective Intelligence, która pozwala nam dokładnie analizować zawartość naszego komputera pod kątem występowania szkodliwych komponentów z wykorzystaniem rozbudowanej bazy sygnatur wirusów, ulokowanej na zewnętrznych serwerach producenta. Narzędzie daje użytkownikowi możliwość definiowania obszaru uwzględnianego podczas analizy - pełen skan lub skan wybranych lokalizacji. Po zakończeniu pracy wyświetla informacje o wykrytych szkodnikach, umożliwiając ich usunięcie. W skład skanera wchodzą 3 przydatne w razie zainfekowania narzędzia, z pomocą których mamy możliwość "zabicia" wszystkich uruchomionych w obrębie systemu procesów, odblokowania plików niemożliwych do usunięcia oraz przesłania do analizy w laboratoriach producenta potencjalnie szkodliwych danych.

Obraz

Wśród debiutantów w naszej bazie znalazło się także narzędzie Ashampoo Music Studio, umożliwiające kompleksowe zarządzanie multimediami w systemie Windows, darmowy konwerter i edytor plików dźwiękowych VSDC Free Audio Converter, bezpłatne oprogramowanie do odzyskiwania danych Undela oraz Rapid Environment Editor, darmowy edytor zmiennych środowiskowych dla systemu Windows. Swoją uwagę zwrócić również warto na przeznaczone dla serwerów oprogramowanie do archiwizacji danych ShadowProtect Server Edition, a także proste aplikacje Howard E-Mail Notifier do powiadomień o nowych wiadomościach w skrzynkach pocztowych Outlook.com, Hotmail lub Live.com, SkyFonts, umożliwiającą pobieranie udostępnionych przez Google darmowych czcionek i Removable Access Tool, której zadaniem jest ochrona zgromadzonych na komputerze danych przed ich niepowołanym skopiowaniem na nośniki USB.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)