Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

09.06.2013 11:38, aktualizacja: 11.06.2013 16:17

Poszukujecie skutecznego narzędzia do wyszukiwania duplikatów zdjęć oraz obrazów podobnych do siebie? Chcielibyście tworzyć efektowne ikony dla swoich aplikacji lub monitorować stan dysków twardych zamontowanych w komputerze? Jeśli tak, sprawdźcie pozycje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Najciekawszą naszym zdaniem pozycją wśród nowości w tym tygodniu jest darmowe narzędzie Seanau Icon Tool Kit, służące do tworzenia oraz edycji ikon. Program oddaje do dyspozycji użytkownika zestaw najpopularniejszych narzędzi i funkcji graficznych, z pomocą których naniesiemy na projekt odręczne szkice, linie czy podstawowe kształty. Doskonałym uzupełnieniem wspomnianych składników jest mechanizm warstw, pozwalający wygodnie przeplatać poszczególne elementy pomiędzy sobą, nakładać je na siebie itp. Ponadto w ręce użytkownika trafia zestaw kilku efektów graficznych, a także opcje do zarządzania przezroczystością, obramowaniem czy podstawowymi parametrami kolorów (jasność, nasycenie, kontrast i saturacja). Seanau Icon Tool Kit pozwala edytować istniejące już ikony, a także tworzyć nowe o dowolnych rozmiarach i eksportować je do formatów ICO, PNG, GIF, JPEG oraz PNG.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutantów znajdziemy również wydane przez Google i bazujące na IntelliJ środowisko programistyczne Android Studio, kierowane do developerów aplikacji na Androida, program Start Menu Reviver, pozwalający przywrócić menu Start w systemie Windows 8, Hard Disk Sentinel Pro, służący do analizy stanu dysków HDD i SSD zamontowanych w komputerze, skuteczne narzędzie Awesome Duplicate Photo Finder do wyszukiwania duplikatów zdjęć oraz podobnych do siebie obrazów. Swoja uwagę warto zwrócić także na program do archiwizacji danych Data Safe X, Ultracopier, służący do wygodnego przenoszenia lub kopiowania danych pomiędzy różnymi lokalizacjami, klienta poczty e-mail Opera Mail, narzędzie Magic Boss Key do szybkiego ukrywania wszystkich uruchomionych w systemie aplikacji, otwartych folderów czy edytowanych plików lub dokumentów, DesktopOK, umożliwiające zapisywanie pozycji wszystkich ikon, znajdujących się na pulpicie czy Soft Organizer do skutecznego usuwania z komputera zbędnych aplikacji i gier. Na liście debiutujących w tym tygodniu pozycji znajdziemy także program do zabezpieczania poufnych danych My Lockbox, przydatne webdeveloperom rozszerzenie dla Firefoksa MeasureIt, konwenter plików z YouTube do plików MP3 MediaHuman YouTube to MP3 oraz niewielki program WinSnap, umożliwiający tworzenie i podstawową obróbkę zrzutów ekranu. Dla czytelników prowadzących własną działalność gospodarczą udostępniliśmy aplikacje do fakturowania Faktura Small Business i Faktura Small Business HANDEL.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)