Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

16.06.2013 08:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poszukujecie darmowego oprogramowania, z pomocą którego w domowym zaciszu odzyskacie dane z uszkodzonych nośników CD/DVD/BD? Chcielibyście oczyścić rejestr systemowy ze zbędnych wpisów lub planujecie usunąć z dysku wszystkie zdublowane pliki? Jeśli tak, sprawdźcie pozycje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jedną z najciekawszych naszym zdaniem pozycji wśród nowości w tym tygodniu jest aplikacja antywirusowa 360 Internet Security, funkcjonująca w oparciu o trzy silniki zabezpieczające — 360 Cloud Engine i QVM II Engine oraz BitDefender i zabezpieczająca system przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie czy komponenty szpiegowskie. Program pod wieloma względami przypomina inne chińskie rozwiązanie antywirusowe — Baidu Antivirus 2013. Główne okno programu daje nam dostęp do głównych opcji konfiguracyjnych oraz umożliwia wywołanie ręcznego skanowania uruchomionych procesów i usług, jak również przeskanowania wybranych folderów i lokalizacji na dysku twardym. 360 Internet Security wyposażony został także w moduł wykluczeń, gdzie użytkownik może samodzielnie podjąć decyzję, których stron, plików i usług aplikacja nie powinna skanować.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutujących na łamach portalu aplikacji znajdziemy także narzędzie do optymalizacji rejestru Windows Free Window Registry Repair, oprogramowanie CD Recovery Toolbox Free do przywracania danych z uszkodzonych nośników optycznych, menedżer sterowników IObit Driver Booster, niewielki benchmark do testowania wydajności komputera PC Benchmark, aplikację Ewida Audit do zdalnego audytu komputerów w sieci oraz program Rufus służący do formatowania dysków USB i tworzenia z nich bootowalnych obrazów ISO. Swoją uwagę warto również zwrócić na narzędzie do archiwizacji danych Image for Windows, aplikację ImBatch, umożliwiającą seryjną edycję zdjęć cyfrowych, proste narzędzie Postimage przeznaczone do tworzenia różnego rodzaju zrzutów ekranowych, program Battery Optimizer, pozwalający diagnozować i optymalizować użycie baterii w komputerach przenośnych, a także narzędzie Anti-Twin do wyszukiwania oraz usuwania z dysku twardego duplikatów plików i rozszerzenie 8StartButton, z pomocą którego przywrócimy w najnowszym systemie Microsoftu menu Start. Wśród oprogramowania zabezpieczającego pojawił się NANO AntiVirus oraz PC Matic Home Security. Z kolei kategoria programów do obsługi multimediów poszerzona została o następujące pozycje - edytor audio AV Audio Editor i wideo ivsEdits, a także konwertery Pazera Free MKV to AVI Converter, Hybrid oraz specjalistyczne narzędzie AllMedia Grabber przydatne w przypadku kiedy chcielibyśmy wyodrębnić grafikę, ikony lub multimedia ukryte w plikach programów, ale nie tylko. Dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą udostępniliśmy aplikację Rachunek Small Business do wystawiania rachunków.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)