Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

23.06.2013 11:50, aktualizacja: 24.06.2013 14:58

Poszukujecie godnego uwagi narzędzia do prostej obróbki zdjęć cyfrowych? Chcielibyście zmodyfikować zaawansowane ustawienia systemu Windows 7/8 zapisane w rejestrze lub sprawnie i wygodnie organizować swój czas? Jeśli tak, sprawdźcie pozycje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Za najciekawszą pozycję, która pojawiła się na łamach portalu w minionym tygodniu uznaliśmy Media Player Classic - BE (w skrócie MPC-BE), odtwarzacz multimedialny stworzony na bazie programów Media Player Classic i bardzo popularnego Media Player Classic Home Cinema. Oferuje on wsparcie dla szeregu formatów audio i wideo, w tym także nośników VCD/SVCD, DVD, BD oraz strumieni internetowych. Program pozwala nam na odtwarzanie multimediów (muzyki i filmów) w niemal wszystkich dostępnych formatach, nie wymagając przy tym instalacji zewnętrznych filtrów i kodeków AV. Z jego pomocą oglądniemy na komputerze materiały wideo odtwarzane z dysku twardego, nośnika CD/DVD/BD umieszczonego w napędzie, a także transmitowane strumieniowo za pośrednictwem Internetu. MPC-BE oferuje funkcje list odtwarzania, różne tryby renderowania obrazu, zaawansowane opcje dostosowywania dźwięku i obrazu, zarządzania wykorzystywanymi filtrami czy też shaderami (cieniowaniem). Nie zabrakło oczwiście obsługi napisów w wielu formatach.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutujących na łamach portalu aplikacji znajdziemy także zaawansowany edytor audio z funkcją naprawiania ścieżki dźwiękowej iZotope RX 2 Advanced, program graficzny PhotoSun, umożliwiający wygodną i sprawną obróbkę zdjęć w podstawowym zakresie, rozbudowane środowisko do tworzenia i edycji dokumentów LaTeX o nazwie TeXstudio, darmowy organizer osobisty EfficientPIM oraz program Sublight przeznaczony do sprawnego pobierania z Internetu napisów do filmów i seriali. Swoją uwagę warto również zwrócić na narzędzie do zarządzania sterownikami Driver Reviver, organizer finansowy MoneyMe, klienta pocztowego Claws Mail, aplikację ScreenSnag do tworzenia zrzutów ekranu, program do kompresji danych WinArchiver i oprogramowanie zabezpieczające Malwarebytes Anti-Exploit, zapewniające ochronę systemu przed m.in. nowymi i nieznanymi szkodnikami, wykorzystującymi luki w popularnych programach. Nasza kategoria z narzędziami poszerzona została z kolei o program RefreshPC do resetowania ustawień systemowych, System Cleaner do oczyszczania i optymalizacji komputerów, narzędzie MaxiDisk pomocne w utrzymywaniu porządku na dysku twardym oraz 8Smoker Pro i 7Smoker Pro, służące do zmiany zaawansowanych ustawień systemu Windows. Nowością jest również aplikacja URLNotifier do sprawdzania stron internetowych pod kątem występowania na nich określonych przez użytkownika treści - prostych tekstów, wyrażeń regularnych, zwrotów, linków itp.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)