Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

07.07.2013 17:50

Poszukujecie lekkiego i funkcjonalnego klienta sieci Direct Connect? Chcielibyście zbadać kondycję dysku twardego w komputerze lub przygotować swoje zdjęcia z wakacji do publikacji np. w serwisach społecznościowych? Jeśli tak, sprawdźcie pozycje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jedną z najciekawszych naszym zdaniem pozycji wśród nowości w tym tygodniu jest darmowa aplikacja Shotcut przeznaczona do nieliniowej edycji materiałów wideo. Program pozwala na szybką i prostą edycję klipów, dodawanie efektów specjalnych czy renderowanie finalnego filmu. Edytor funkcjonuje na trochę innych zasadach niż przyzwyczaiły nas do tego dostępne na rynku narzędzia. Przede wszystkim aplikacja nie oferuje czegoś takiego jak linia czasu, na której umieszczamy materiały wideo. W Shotcut znajdziemy playlistę klipów z zdefiniowanymi odcinkami czasu do renderowania. Przed dodaniem klipu do listy renderowanych materiałów użytkownik może zastosować kilka z oferowanych efektów i filtrów. Niestety po wykonaniu tej czynności nie ma możliwości wprowadzenia dodatkowych zmian. Wśród filtrów oferowanych przez edytora Shotcut znajdziemy narzędzia odpowiedzialne za wyostrzanie i rozmazywanie obrazu, poprawianie balansu bieli, dodawanie efektu poświaty, kadrowania czy nadawania klimatycznego wyglądu dzięki wtyczce korekty i modyfikacji kolorów w materiałach wideo (color grading).

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutujących na łamach portalu aplikacji znajdziemy także bardzo prosty menedżer plików Saladin, narzędzie Volume Concierge do definiowania poziomu głośności systemu w zależności od pory dnia, HDD Guardian umożliwiające monitorowanie stanu dysków twardych zamontowanych w komputerze, a także lekki i prosty w obsłudze klient sieci Direct Connect AirDC++. Swoją uwagę warto również zwrócić na edytor tekstu Editra przeznaczony dla programistów, narzędzie Antenna Web Design Studio do projektowania stron internetowych dla początkujących webmasterów, edytor tekstu Notepad2-mod bazujący na świetnej aplikacji Notepad2, przeglądarkę grafiki BonAView, aplikację High Quality Photo Resizer, umożliwiającą zmianę rozmiarów zdjęć w wysokich rozdzielczościach, a także przeglądarkę animowanych plików GIF 7GIF oraz narzędzie Driver Robot przeznaczone do zarządzania sterownikami urządzeń w systemie Windows.

W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was również małą niespodziankę. W naszej bazie pojawiła się niewielka aplikacja Ashampoo MP3 Cover Finder do wyszukiwania i pobierania z Internetu okładek do plików z muzyką. Jeśli masz zamiar uporządkować swój zbiór muzyki i uważasz, że powyższe narzędzie mogłoby Ci w tym pomóc zgłoś się w komentarzach, a być może to właśnie Ty dostaniesz od nas licencję na ten program ;-) Do rozlosowania wśród wszystkich chętnych użytkowników mamy 10 licencji.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)