Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

14.07.2013 17:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poszukujecie narzędzia, z pomocą którego możliwe jest stworzenie wiernej kopii danych z dysku i przeniesienie go na inny nośnik? Chcielibyście stworzyć animację z serii zdjęć lub uporać się z uciążliwymi dodatkami do przeglądarek internetowych? Jeśli tak, sprawdźcie pozycje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Za najciekawszą pozycję, która pojawiła się na łamach portalu w minionym tygodniu uznaliśmy openElement, darmowe i profesjonalne narzędzie do tworzenia oraz edycji stron i aplikacji internetowych. Oferuje ono edytor WYSIWYG, pozwalający kreować efektowne witryny początkującym użytkownikom bez znajomości składni HTML/CSS. Program charakteryzuje się prostą obsługą i przejrzystym interfejsem graficznym. Wyposażony został we wszystkie niezbędne funkcje przydatne przy tworzeniu zarówno prostych, jak również bardziej rozbudowanych stron internetowych. Wszystkie one zostały przemyślanie pogrupowane na zakładkach, dzięki czemu łatwo znajdziemy interesujące nas komponenty. openElement oparty został na edytorze WYSIWYG przez co tworzenie poszczególnych stron opiera się na przeciąganiu na formatkę poszczególnych elementów. Użytkownik może również dostosowywać ich atrybuty i style dzięki wbudowanym kreatorom. Do naszej dyspozycji oddano takie składniki witryn jak ramki, tabelki, pola tekstowe, komponenty nawigacyjne, skrypty, różnego rodzaju kontenery, formularze i wiele innych. Nie zabrakło również narzędzi do osadzania w projekcie grafiki, multimediów, map, a także wsparcia dla kanałów RSS czy mechanizmów statystyk.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutujących na łamach portalu aplikacji znajdziemy także rejestrator dźwięku PlayIt Recorder, darmowy i funkcjonalny edytor ikon Greenfish Icon Editor Pro, narzędzie DriverPack Solution do zarządzania sterownikami w systemie Windows (z bazą sterowników w trybie offline), aplikację KickMyGraphics do tworzenia, nagrywania oraz edycji animacji w formacie GIF, a także oprogramowanie graficzne AVS Photo Editor, umożliwiające selekcjonowanie, katalogowanie oraz obróbkę zdjęć cyfrowych. Swoją uwagę warto również zwrócić na ciekawe narzędzie Splashtop Personal, które umożliwia sterowanie komputerem z poziomu tabletu lub smartfonu, odtwarzacz DI Radio, pozwalający na słuchanie dobrej jakości muzyki nadawanej przez popularną nowojorską rozgłośnię Digitally Imported (DI.fm), a także takie radia internetowe jak JazzRadio, RockRadio czy SKY.fm, poręczną aplikację Photo Coloring do "kolorowania" starych fotografii oraz niewielkie narzędzia Smart Toolbar Remover, umożliwiające usuwanie zbędnych dodatków w popularnych przeglądarkach i deJpeg do wyodrębniania grafiki z różnego rodzaju plików i zapisywania jej jako samodzielne obrazy JPEG. Dla posiadaczy wszelakiego rodzaju e-czytników udostępniliśmy proste narzędzie PDF Scissors, przeznaczone do modyfikowania podstawowych atrybutów plików PDF i dostosowywania m.in. rozmiaru marginesów czy ogólnego układu elementów w dokumencie do jego wygodnego czytania na wspomnianych urządzeniach.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)