Podszywają się pod Allegro. Uważaj na tę wiadomość

Podszywają się pod Allegro. Uważaj na tę wiadomość

Allegro
Allegro
Źródło zdjęć: © Getty Images
05.04.2022 10:37, aktualizacja: 05.04.2022 11:45

Cyberprzestępcy ruszyli z kolejną kampanią phishingową. Tym razem podszywają się pod Allegro i starają się zachęcić do uregulowania drobnej płatności, która w rzeczywistości może okazać się bardzo kosztowna.

Cyberprzestępcy rozpoczęli kolejną kampanię SMS, której celem jest zdobycie naszych pieniędzy. W najnowszej fali wiadomości, które trafiają do Polaków, oszuści podszywają się pod grupę Allegro, jednocześnie strasząc możliwością egzekucji komorniczej.

O nowej kampanii phishingowej poinformował zespół CSIRT KNF we wpisie na Twitterze. Tym razem oszuści zdecydowali się na wykorzystanie wizerunku popularnego serwisu sprzedażowego, czyli Allegro. W wiadomości, którą może otrzymać każdy z nas, czytamy, że konieczne jest uregulowanie należności na śmieszną kwotę 2,18 zł. W rzeczywistości może być to o wiele bardziej kosztowna transakcja.

SMS zawiera bowiem odnośnik do fałszywej bramki płatności, która do bólu przypomina oryginał. Jednak nie da się ukryć, że oszustwo nie jest zbyt dopracowane. Adres strony już na pierwszy rzut oka wydaje się być podejrzany i przy zachowaniu odrobiny uwagi każdy powinien być w stanie zorientować się, z czym ma do czynienia.

Warunkiem jest jednak przywiązywanie odpowiedniej uwagi do tego, co otwieramy. Niestety w zabieganiu nietrudno uwierzyć w wezwanie do uregulowania drobnej płatności, co w praktyce wiąże się z przekazaniem danych dostępu do konta bankowego i jego prawdopodobnego wyczyszczenia.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)