Polak prowadzi profil Anonymous. Przygotował specjalny kanał na Telegramie

Polak prowadzi profil Anonymous. Przygotował specjalny kanał na Telegramie

Polak prowadzi profil Anonymous. Przygotował specjalny kanał na Telegramie
Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad Siwik
04.03.2022 19:08, aktualizacja: 05.03.2022 08:33

Kolektyw hakerski Anonymous z impetem wkroczył w konflikt zainicjowany przez rosyjski rząd w Ukrainie. Jeden z profili grupy skierowany głównie do Polaków prowadzi nasz rodak, z którym skontaktowaliśmy się, żeby zapytać o to, jak walczy z fake newsami.

Na profilach prowadzonych przez Anonymous można zauważyć, że grupa pała sympatią do Polaków. Jedno z kont na Twitterze, które zostało utworzone w 2013 roku, na bieżąco donosi o kolejnych efektywnych działaniach kolektywu. Odezwaliśmy się do anonimowej osoby, która odpowiada za jego prowadzenie.

Użytkownik Twittera, który twierdzi, że jest jednym z członków zdecentralizowanej grupy Anonymous, okazał się Polakiem. "Tak, mieszkam w Polsce i do kolektywu przyłączyłem się w 2012 roku podczas zamieszania w sprawie ustawy ACTA w Polsce" – wyjaśnia w wiadomości przesłanej do jednego z naszych redaktorów.

Od kiedy Putin bezczelnie wkroczył za pośrednictwem swoich sił militarnych na tereny Ukrainy, na koncie @YourAnonRaport można zauważyć wzmożoną aktywność. Większość jego obecnych wpisów jest w języku polskim. Użytkownik chce w ten sposób trafić z najnowszymi sprawdzonymi informacjami bezpośrednio do Polaków.

Kanał na Telegramie

YourAnonRaport w ostatnim czasie postanowił zawalczyć z fake newsami, które są rozsiewane w sieci przez rosyjskich trolli. Informuje o nich nie tylko na Twitterze. Teraz założył również specjalny kanał na Telegramie, gdzie każdy może sprawdzić i zgłaszać podejrzane newsy i konta.

"Co do kanału na Telegramie to jest jeden z ruchów, który przeciwdziała dezinformacji i botom, które na Twitterze zaczynają się rozprzestrzeniać, podszywając się pod nas i oszukiwać ludzi" – wyjaśnił.

Do kanału Anonymous Report FakeNews może dołączyć każdy, kto ma konto na Telegramie. Warto zauważyć, że w ostatnich latach wiele osób postanowiło skorzystać z usług wspomnianego komunikatora ze względu na kontrowersje związane z udostępnianiem danych przez takie aplikacje jak WhatsApp czy Messenger.

Tym samym każdy może przyłączyć się do walki z putinowską propagandą i dezinformacją. "Nie zdradzamy swoich osobowości. Członkiem kolektywu Anonymous może zostać każdy, kto chce działać przeciwko rządom państw i ich chorych systemów" – kwituje nasz rozmówca.

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie