Policja zaprasza na szkolenie "Senior Online". Start 10 maja

Policja zaprasza na szkolenie "Senior Online". Start 10 maja

Policja zaprasza na szkolenie "Senior Online"
Policja zaprasza na szkolenie "Senior Online"
Źródło zdjęć: © East News | Wojciech Strozyk
Oskar Ziomek
09.05.2021 15:30

Policja zaprasza wszystkich seniorów na kolejne szkolenie, podczas którego podpowie, jak nie paść ofiarą w licznych oszustwach, na które można się natknąć w dzisiejszym świecie. Szkolenie z cyklu "Senior Online" będzie realizowane drogą internetową.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, tym razem szkolenie będzie realizowane przez jednostki powiatowe i miejskie garnizonu dolnośląskiego. W praktyce zatem, aby skorzystać z internetowego szkolenia, należy odwiedzić stronę wybranej komendy z tego obszaru, a ich listę można znaleźć na stronie Policji.

Linki prowadzą do transmisji przygotowanych w serwisie YouTube i w praktyce są dostępne dla każdego. Nie ma więc znaczenia, czy zainteresowany jest mieszkańcem danego regionu Polski. Aby móc obejrzeć film, wystarczy dowolna przeglądarka w komputerze, smartfon czy tablet. Seniorzy potrafiący choćby w podstawowy sposób poruszać się po sieci, nie powinni więc mieć żadnego problemu z wzięciem udziału w szkoleniu.

Co istotne, transmisja rozpocznie się 10 maja (zależnie od konkretnej komendy między 9:00 a 9:30). Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Więcej szczegółów niestety nie jest zdradzanych. Możemy więc tylko zgadywać i mieć nadzieję, że przynajmniej część szkolenia zostanie poświęcona na przedstawienie typowych oszustw internetowych i telefonicznych. Co istotne, w trakcie szkolenia "Senior Online" uczestnicy będą mogli zadawać pytania, by na bieżąco rozwiewać swoje ewentualne wątpliwości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)