Policjanci zgubili dyskietki. Były na nich dane wielu osób

Policjanci zgubili 2 dyskietki
Policjanci zgubili 2 dyskietki
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska

03.01.2022 15:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis Niebezpiecznik donosi o incydencie z udziałem japońskich policjantów. Funkcjonariusze zgubili dyskietki, które zdaniem wielu są reliktem przeszłości. Jak się jednak okazuje, nie wszędzie. Na popularnym dawniej nośniku danych znajdowały się informacje o 38 osobach.

Na zgubionych dyskietkach znajdowały się dane osobowe 38 mężczyzn, którzy ubiegali się o przyznanie mieszkań socjalnych w Japonii. Jak zaznacza Niebezpiecznik, osoby starające się o tego typu lokale muszą zostać zweryfikowane przez policjantów. Chodzi o sprawdzenie, czy nie mają żadnych powiązań ze światem przestępczym.

Umowa na tego typu weryfikacje obowiązuje m.in. w Meguro, jednym z 23 specjalnych okręgów japońskiej stolicy, Tokio. To właśnie przedstawiciele Meguro, którzy od 10 lat w ten sposób współpracują z policją, przekazali dwie dyskietki z danymi osobowymi kandydatów na lokale socjalne, które później zaginęły.

Dyskietki, czyli przenośne, magnetyczne nośniki danych po raz pierwszy trafiły na rynek w 1971 roku. Z biegiem czasu, zostały zastąpione innymi, pojemniejszymi i jednocześnie mniejszymi nośnikami danych, w tym popularnymi pendrive'ami. W przypadku kradzieży ich niewątpliwą zaletą jest mała pojemność oraz to, że można je otworzyć na niewielkiej liczbie urządzeń. Przestępcy musieliby posiadać np. starsze komputery typu Apple Macintosh, Atari czy Amiga.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)