Polska aplikacja na gogle Microsoft HoloLens może zrewolucjonizować urządzanie wnętrz

Polska aplikacja na gogle Microsoft HoloLens może zrewolucjonizować urządzanie wnętrz

Polska aplikacja na gogle Microsoft HoloLens może zrewolucjonizować urządzanie wnętrz
01.02.2017 14:40

Możliwości HoloLens są naprawdę spore – gogle rozszerzonej rzeczywistości Microsoftu to nie tylko Minecraft, co właśnie udowodnili Polacy. Firma Made In Holo stworzyła aplikację SpaceCatcher na HoloLens, która może zrewolucjonizować sposób urządzenia wnętrz mieszkań i prezentowania modeli 3D domów. Koniec z oglądaniem mebli wyłącznie w sklepach czy wirtualnych projektach, które mogliśmy obejrzeć tylko na ekranie komputera.

Wrocławski startup Made In Holo zaprojektował jedną z bardziej interesujących aplikacji na HoloLens. Jak dowiemy się z oficjalnej strony, dzięki SpaceCatcher możemy stworzyć swoją pierwszą cyfrową „rzeźbę” wnętrza domu i udostępnić ją jako film, zdjęcie lub model 3D. Może być ona wykorzystana chociażby do pokazania przyszłego umeblowania lub udostępnienia zeskanowanej przestrzeni, na którą potem zostaną nałożone meble lub inne elementy wystroju. Następnie będziemy mogli to wszystko obejrzeć w rozszerzonej rzeczywistości, np. by zobaczyć czy nowa sofa będzie pasować do salonu.

SpaceCatcher powinno być świetnym rozwiązaniem dla architektów i projektantów wnętrz, a także dla innych ludzi, którzy lubią często zmieniać wygląd swojego mieszkania. Projektanci będą mogli stworzyć wirtualny projekt, który potem zaprezentują z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Klient zyska wówczas dokładny pogląd przyszłego wyglądu wnętrza danego pomieszczenia.

3D ROOM SCAN: SpaceCatcher: How to use the app for HoloLens, Spatial mapping

Mieszkanie, a także obiekty się w nim znajdujące są skanowane za pomocą wbudowanych w HoloLens czujników. Możemy zdecydować, czy chcemy mniej szczegółów i zyskać model, który przykładowo szybciej prześlemy na OneDrive’a, czy jednak potrzebujemy bardziej szczegółowego modelu w wyższej rozdzielczości.

Możemy także wygenerować pomniejszony model całego domu i obejrzeć każdy jego element w 3D. Tutaj zainteresowani powinni być architekci, którzy zyskają nową, świetną metodą prezentacji swoich projektów. Na udostępnionym filmiku, aplikacja SpaceCatcher prezentuje się imponująco. Całość jak najbardziej może kojarzyć się z filmami przedstawiającymi niedaleką przyszłość, a co nas bardzo cieszy, za projektem stoi polska firma.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)