Polska premiera DS 7 Crossback: nawet lusterko wsteczne łączy się ze smartfonem

Polska premiera DS 7 Crossback: nawet lusterko wsteczne łączy się ze smartfonem

Polska premiera DS 7 Crossback: nawet lusterko wsteczne łączy się ze smartfonem
14.03.2018 17:11, aktualizacja: 14.03.2018 17:53

Dziś w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie mam okazję uczestniczyć w polskiej premierze nowego modelu w ofercie DS Automobiles, francuskiego producenta samochodów premium. Zaprezentowane zostało auto, które zarówno pod względem wzornictwa, jak i technologii śmiało wkracza do grona nowoczesnych, skomputeryzowanych pojazdów.

Obraz

Zgodnie z obecnie panującymi trendami, DS 7 Crossback stara się sprostać wielu zadaniom, będąc samochodem, którym wygodnie będziemy poruszać się w mieście, jak i będziemy mogli wyjechać dalej na krótki urlop. Z pewnością w obu tych zadaniach pomocna okaże się technologia, która trafiła do francuskiego samochodu.

Obraz

W oczy rzuca się duży wyświetlacz, atrakcyjnie wkomponowany w deskę rozdzielczą. To jeden z większych ekranów, jakie widziałem w samochodzie. Jego przekątna wynosi aż 12 cali, czyli tyle samo, co ekran w MacBooku. Wyświetlacz jest oczywiście dotykowy, ale poniżej znalazł się zestaw przycisków, zapewniający szybki dostęp do wybranych funkcji. Co ciekawe, mimo postawienia na nową technologię, producent podkreślił eleganckie wnętrze zegarkiem B.R.M R180. Niewielki akcent, a uroku dodaje całkiem sporo.

Obraz

DS 7 Crossback to także dostęp do DS Connect. Funkcja umożliwia korzystanie z szerokiej palety usług w zakresie bezpieczeństwa (SOS i Assistance), obsługi serwisowej (zdalne planowanie wizyty w serwisie), nawigacji online oraz korzystanie z aplikacji dzięki funkcji Mirror Screen (Android Auto, Apple CarPlay oraz MirrorLink dla Android).

Obraz
Obraz

Ekran znalazł się także tuż za kierownicą, zastępując fizyczne wskaźniki. Jak najbardziej może podobać się interfejs, który według producenta określany jest eleganckim. Zaletą jest możliwość personalizacji wyświetlanych treści. Do zmiany ustawień ekranu służą przyciski umieszczone na kierownicy.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

DS Automobiles chwali się systemami bezpieczeństwa i technologią wspomagającą kierowcę. System DS NIGHT VISION polepsza widoczność w nocy. Kamera na podczerwień, umieszczona w osłonie chłodnicy, wykrywa pieszych oraz zwierzęta znajdujące się na drodze w odległości do 100 m. Z kolei system DS DRIVER ATTENTION MONITORIN ma w założeniach uchronić przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze, w tym także przed wypadkami. Wykryje on oznaki rozkojarzenia lub zmęczenia, automatycznie włączy sygnał dźwiękowy i wyświetli odpowiedni komunikat na ekranie centralnym. Działa zarówno podczas jazdy w dzień, jak i w nocy.

Obraz

DS 7 Crossback zapowiada przyszłość motoryzacji, w której za kierownicą zasiądzie komputer. Oczywiście do 5 stopnia autonomiczności jeszcze daleka droga, ale rozwiązania 2 poziomu w DS 7 odczuwalnie wpływają na komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Dzięki systemowi DS CONNECTED PILOT, który wykorzystuje kamerki i czujniki do odnalezienia się na drodze, samochód jest w stanie trzymać się wyznaczonych linii i zachowywać bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu.

Obraz

Samochód potrafi również wykryć miejsce parkingowe i odciążając kierowcę, samemu zaparkować we wcześniej wyznaczonym miejscu. Warto jeszcze wspomnieć o DS ConnectedCAM, czyli kamerce umieszczone w lusterku wstecznym. Można ją wykorzystać do rejestrowania sytuacji na drodze, zarówno do zdjęć, jak i filmów. Materiały później prześlemy na smartfon za pośrednictwem połączenia Wi-Fi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)