Popularny Slack żegna się z mobilnym Windowsem. Decyzja nie jest zaskoczeniem

iPhone 6s i Nokia Lumia z depositphotos
iPhone 6s i Nokia Lumia z depositphotos

16.06.2018 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fani mobilnego Windowsa, który miał być silną konkurencją dla Androida i iOS-a, muszą niestety pogodzić się ze śmiercią, tego jak najbardziej ciekawego systemu operacyjnego. Kolejni twórcy mobilnych aplikacji i usług wycofują się z platformy Microsoftu.

Windows 10 Mobile, czyli ostatnie duże wydanie mobilnego Windowsa, miał przynieść dopracowaną integrację z pozostałymi produktami Microsoftu. W teorii całość wyglądała dobrze – użytkownicy mieli otrzymać ekosystem godny rozwiązań Apple. Ambitne plany spotkały się jednak z rzeczywistością, w tym z coraz popularniejszym Androidem i niezdecydowaniem Microsoftu w rozwoju własnej platformy. Nie pomogły nawet obiecujące uniwersalne aplikacje. Dziś mobilny Windows umiera.

Serwis MSPoweruser informuje o wycofaniu kolejnego komunikatora z Windowsa. Tym razem opuścić tonący okręt zdecydowali się twórcy popularnego Slacka. Aplikacja pozostanie w sklepie, ale nie będzie już dalej rozwijana. Korzystanie z komunikatora z czasem będzie coraz trudniejsze, a możliwe, że nawet stanie się niemożliwe.

Obraz

Użytkownikom Slacka pozostaje przesiadka na konkurencyjną platformę. Nie powinna to jednak być bolesna zmiana, bowiem to właśnie na Androidzie i iOS znajdziemy dziś najlepsze aplikacje samego Microsoftu. Oczywiście Slack na Androida i iOS ma się bardzo dobrze oraz ciągle jest rozwijany.

Co ciekawe, Microsoft już wcześniej zapowiedział porzucenie swojego systemu operacyjnego – wycofane zostały komunikatory biznesowe. Decyzja Slacka tym bardziej nie powinna być zaskoczeniem. Jeśli ktoś planował przesiadkę na Microsoft Teams, czyli usługę Microsoftu będącą odpowiedzią na popularność Slacka, także musi wybrać Androida lub iOS-a.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)