Porażka NoScript jako WebExtension – dodatek zbiera negatywne opinie

Porażka NoScript jako WebExtension – dodatek zbiera negatywne opinie
01.12.2017 19:35
Porażka NoScript jako WebExtension – dodatek zbiera negatywne opinie

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o ostatecznym wydaniu popularnego rozszerzenia NoScript jako WebExtension – wersji przeznaczonej dla Firefoksa 57 Quantum. Już wtedy wiadomo było, że dodatek ma być dalej rozwijany, bo nie odwzorowuje jeszcze pełnej funkcjonalności poprzednika, ale wymagania użytkowników przerosły możliwości twórców i od kilku dni rozszerzenie zbiera niemal wyłącznie negatywne opinie.

Według recenzji użytkowników, NoScript nie działa tak dobrze, jak kiedyś. Jedni sugerują zbyt agresywne działanie i blokowanie interesujących i ważnych fragmentów stron, inni zwracają uwagę na wpływ na ogólną wydajność przeglądarki i kłopoty z płynną obsługą. Niezależnie od przyczyn, których jest wiele, zdecydowana większość najświeższych ocen dodatku utrzymuje się na poziomie maksymalnie dwóch gwiazdek w pięciostopniowej skali:

Recenzja dla wersji 10.1.4. Dałbym 0 gwiazdek, gdybym mógł. Śmieć.

Nowej wersji i jej interfejsu nie da się używać. Odinstalowałem. Przywróćcie poprzednią funkcjonalność!

Nie jest to również pierwsza sytuacja, w której nowa wersja programu kompletnie nie przypadła do gustu użytkownikom. Kilka miesięcy temu z podobnym zjawiskiem mieliśmy do czynienia w przypadku Skype'a, który przeszedł gruntowną przebudowę z interfejsem na czele. W tym przypadku zmiany nie były co prawda wymuszone zmianą technologii, ale producent ostatecznie spełnił część próśb niezadowolonych użytkowników. Pozostaje trzymać kciuki, by NoScript również wyszedł na prostą wraz z kolejnymi aktualizacjami.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (116)